NL: Egygólos vereség az Európa-bajnok olaszok otthonában
BL,kupák, válogatottak

Kiegyenlített meccsen szenvedett 2-1-es vereséget a magyar válogatott Olaszországban a Nemzetek Ligája csoportkörének második fordulójában.

A magyar válogatott az angolok legyőzése, míg a házigazda olasz csapat a németek elleni döntetlent követően készült második Nemzetek Ligája-fordulóra. A cesenai találkozóra Marco Rossi csupán egy helyen változtatta meg az angolok elleni kezdőcsapatát: Gulácsi Péter helyett Dibusz Dénes állt a kapuban.

Egy kisebb vihar után nagyszerű futballidőben kezdődött a találkozó, amelyen Dibusznak már a második percben dolga akadt egy szögletet követően, de Mancini fejese nem okozott gondot neki, mivel a labda középre érkezett. Az első percekben a magyar csapat nem igazán tudta megtartani a labdát, az olaszok pedig több veszélyes akciót vezettek, azonban a vezetést nem tudták megszerezni, mert a vendégek védelme a már-már megszokott stabilitást és szervezettséget mutatta. Amikor kiszabadult a szorításból Marco Rossi együttese, akkor nagyon jó helyen harcolt ki szabadrúgást, Szoboszlai viszont 18 méterről kétszer is a sorfalba lőtt.

A 21. percben Mancini fejese után Dibusz Dénes nagyot védett, majd a 25. percben egy szép magyar támadás végén Sallai Roland kapáslövését hárította Donnarumma. A 30. percben megszerezte a vezetést a hazai együttes: Spinazzola gurította vissza a labdát Barellához, ő 19 méterről a jobb felső sarokba bombázott, Dibusz beleért a labdába, de nem menthetett.

A gól után megpróbáltunk támadóbb szellemben futballozni, de ezzel lehetőséget adtunk az olaszoknak a rendezetlen védelemmel szemben vezetett gyors támadásokra. Az utolsó negyedórában nagyon veszélyessé váltak a hazaiak, védőinknek többször is az utolsó pillanatban, a tizenhatoson belül kellett menteniük. A rendes játékidő végén már nem sikerült megakadályozni a hazaiak második gólját, Politano cselezte ki Szalai Attilát, visszatette a labdát a második hullámban érkező Pellegrinihez, aki 8 méterről a hálóba lőtt (2–0).

A fordulás utáni első negyedórában még egyértelműen dominálni tudtak az olaszok, további helyzeteket alakítottak ki, egy kapufát is lőttek. Az első cseréinket követően viszont sikerült stabilizálni a játékunkat, sőt nem sokkal később egyenlítettünk, egy szép támadás végén Fiola Attila adott be jobbról, a labda a menteni igyekvő Manciniről a kapu bal oldalába pattant (2-1). A hátralévő időszakban több figyelmet fordítottunk a védekezésre, megakadályoztuk a gyors olasz akciókat, a labdaszerzéseket követően pedig ígéretes ellentámadásokat vezettünk, de a befejezések nem voltak kellően pontosan, igazán nagy helyzeteket nem alakítottunk ki.

Marco Rossi szövetségi kapitány a 17 éves Vancsa Zalán személyében újoncot avatott, amikor a 87. percben becserélte. Az eredmény a lefújásig nem változott, Olaszország 2-1-re nyert, és átvette a vezetést a csoportban. A német-angol mérkőzés 1-1-re végződött, így a magyar válogatott a második helyen várja a június 11-i, németek elleni hazai mérkőzés előtt.