Tovább dübörög a Klopp-gépezet, a Soton sem volt akadály!
Olasz/Angol/Német foci

A 25. fordulóval folytatódott a Premier Leauge, miután az előző hétvégén FA-kupa fordulót rendeztek. A forduló rögtön egy rangadóval kezdődött, miután a Leicester City a dobogóra pályázó Chelsea-t fogadta hazai pályán. A szombati játéknapon a Liverpool és a Manchester United is hazai pályán lépett pályára.

A dobogós Leicester és a Chelsea összecsapását nagy érdeklődés előzte meg, hiszen a vendégeknél a korábbi leicesteri játékos Kanét is pályára lépett. Némi meglepetésre a londoni kékek hálóőre Kepa Arrizabalaga csak a kispadon kezdett, a helyét pedig az idei szezon legidősebb kezdőjátékosa Willy Caballero vehette át a kapuban 38 évesen és 126 naposan. A Chelsea korrekordere egyébként szintén egy kapus méghozzá Mark Schwarzer aki 41 évesen védte a londoniakat kapuját még 2014-ben.

A találkozó fergeteges hangulat és jó iramben kezdődött. A helyzetekre sem kellett sokat várni, a 13. percben Hudson-Odoi beadás után Mount lőtt a léc fölé közel nyolc méterről. Ezt követően a hazaiak előtt is akadtak lehetőségek, a 26. percben Maddison beadását Abraham fejelte ki majd Vardy került ziccerbe amit a kilépő kapusba lőtt a hazaiak gólgyárosa. Tíz perccel az első játékrész vége előtt Chilwell gurított középre amit Barnes a léc fölé lőtt. Az első játékrészben egyik gárda sem tudott betalálni, így gól nélküli döntetlennel mehettek pihenőre a csapatok.

Szünetről visszatérve a londoni kékek villámgyorsan megszerezték a vezetést, miután Azpilicueta harcolt ki egy szögletet majd Mount bal oldali beadása után Rüdiger bólintott Kasper Schmeichel hálójába védhetetlenül. 0-1! A vendégek német játékosa ráadásul 100. Chelsea meccsén góllal jubilált, az idei szezonban pedig első találatát szerezte.

A rókák a bekapott gól ellenére sem törtek össze és nagyon gyorsan reagálni is tudtak. Az 54. percben Tielemans remek kiugratása után Harvey Barnes cselezte be magát az ötösön belülre majd megpattanó lövése a bal sarokba hullott, Caballero már nem tudott hárítani, ezzel pedig a hazaiak gyorsan egyenlítettek. 1-1! Harvey Barnes sorozatban harmadik PL-mérkőzésén is gólt szerzett, a 22 éves középpályás a West Ham és a Burnley hálója után a londoni kékek kapuját is bevette.

Az egyenlítés követően a hazaiak domináltak és jobban is futballoztak, aminek a 64. percben meg is lett az eredménye. Chilwell rossz beadására Caballero futott ki fölöslegesen, az argentin nem is érte el a labdát és nem is ért vissza időben a kapujába, amit a hazaiak ki is használtak miután Tielemans passzából Chilwell a jobb felsőbe lőtt, ezzel már a hazaiaknál volt az előny. 2-1!

A 69. percben a hazaiak egyik legjobbja Tielemans tüzelt kapura, Caballero bravúrral ütötte ki a belga löketét. Két perccel később Mount újabb pontrúgása után Rüdiger második gólját is megszerezte, miután ezúttal is hajszálpontos fejessel mattolta Schmeichelt. 2-2!

A hajrában mindkét csapat megszerezhette volna a győzelmet. A 78. percben Maddison szöglete után Evans éppenhogy a bal felső mellé fejelt, majd két perccel későbbVardy kiváló meglátása után százszázalékos ziccerbe került Barnes, de nem tudta a hálóba gurítani, centikkel a jobb kapufa mellé gurított.

A véghajrában újabb találat nem született, ezzel a forduló nyitómérkőzése gólzáporos döntetlennel zárult.

Premier Leauge, 25. forduló:

Leicester City – Chelsea 2-2 (0-0)

King Power Stadium, Leicester, v.: Mason

Gólszerzők: Barnes (54.), Chilwell (64.) ill. Rüdiger (47., 71.)

Sárga lapok: Maddison (61.) ill. Jorginho (56.)

A szombat délutáni meccsdömpingben a listavezető és veretlen Liverpool hazai pályán fogadta az utóbbi hetekben remek formában lévő Southampton együttesét. A vendégeknél a korábbi liverpooli támadó Danny Ings is helyet kapott, aki szintén remek formában termeli idén a gólokat. Az első negyedóra rengeteg hibát hozott mindkét oldalon, így kevés gólhelyzetet jegyezhettünk fel.

A 20. percben Momahed Szalah lövése után a vörösök előtt adódott az első komolyabb lehetőség, de az egyiptomi lökete éppenhogy elkerülte a kaput. Öt perccel később Wijnaldum lövését hárította McCarthy.

A 27. percben a szentek is megvillantak, miután Moussa Djenepo lövését Alisson csak kiütni tudta. Az első félórát követően komoly tűzijáték következett a Southampton kapuja előtt, előbb Van Dijk szenzációs mozdulattal próbált McCarthy kapujába lőnni, a vendégek portása azonban bravúrral hárított, majd Firmino esett el a tizenhatoson belül, de a játékvezető és a videóbíró sem ítélt büntetőt.

A 40. percben az egykori liverpooli Ings nagyon közeljárt a gólhoz, Alisson azonban útját állta Ings lövésének és bravúrral hárított. Az első játékrész hajrájában a vendégek komoly gondokat okoztak a listavezető védelmének, Alisson több alkalommal is góltól mentette meg csapatát.

Fordulást követően a vörösök egy gyors góllal ragadták magukhoz a vezetést. Roberto Firmino labdáját Oxlade-Chamberlain küldte a szentek kapujába. A hazaiak ezt követően kontrollálták a mérkőzést és a 60. percben Firmino újabb gólpassza után a vörösök csapatkapitány növelte kettőre a Liverpool előnyét. A második játékrészben a vendégeknek már komolyabb esélye nem maradt, hogy ponttal távozzon az Anfieldről. A mérkőzést végleg a 72. percben Henderson passza után Szalah döntötte el, miután elegánsan góllal fejezte be az akciót. Szalah ezzel 50. PL meccsén is gólt szerzett az Anfielden, az egyiptomi mérlege 43 gól és 14 gólpassz, ráadásul a szentek ellen hatodik meccsén hatodik gólját szerezte.

A listavezető Liverpool a mérkőzés hátralelvő részében szórakoztató játékkal újabb gólokat is szerezhetett volna, a vendégek kapusának volt dolga bőven. A 90. percben a meccs egyik legjobbja Roberto Firmino harmadik gólpasszát is kiosztotta, Szalah pedig köszönte szépen és megszerezte a vörösök negyedik gólját is. Az egyiptomi gólvágó szezonblei 14. gólját szerezte amivel feljött a góllövőlista harmadik helyére.

FC Liverpool – Southampton 4-0 (0-0)

Anfield Road, Liverpool, v.: Friend

Gólszerzők: Oxlade-Chamberlain (47.), Henderson (60.), Szalah (72., 90+1.)