A MU sem tudta útját állni a Liverpoolnak!
Olasz/Angol/Német foci

Az angol élvonalbeli bajnokság (Premier Leauge) legnagyobb múltjával rendelkező rangadójára került sor a 23. fordulóban. A bajnoki címre hajtó Liverpool hazai közönség előtt fogadta a nagy rivális Manchester United csapatát.

Az immáron 39 mérkőzés óta veretlen vörösök otthonában elképesztő hangulat fogadta a csapatokat. A vörös ördögök bátran kezdték a mérkőzést, de az első percek magas ütemben zajlottak. A liverpooliak kispadján a felépülő Fabinho is helyet foglalhatott.

Az első negyedórában kiegyenlített játék folyt a pályán azonban a hazaiak egy szöglet után megszerezték a vezetést, miután Van Dijk magasabbra ugrott védőinél és a mozdulatlan De Gea mellett a manchesteri hálóba bólintott. 1-0! A holland óriás nyolcadik Premier Leuge gólját szerezte a Liverpool színeiben, ami középhátvédeket tekintve a legjobb mutató.

Ezt követően a vörösök a United fölé kerekedtek, miután a manchesterieket megfogta a gyorsan bekapott gólt és be is szorították az MU-t a kapuja elé. A vörös ördögök nem is tudtak mit kezdteni a liverpooliakkal, a hazaiak sorra dolgozták ki a helyzeteket. A 25. percben Firmino parádés gólt szerzett, azonban Van Dijk szabálytalansága után a VAR érvénytelenített a brazil találatát.

Azonban a visszavont találat sem vetette vissza a Liverpool lendületét, egy perccel később Szalah zseniális passza után ismét a Liverpool brazilja Firmino került helyzetbe, ezúttal éppenhogy mellé lőtt. Nem sokkal később egy újabb parádés támadás után zörrent a United hálója, ezúttal Wijnaldum talált a kapuba, a holland azonban ezt leshelyzetről tette, így újabb liverpooli gólt érvénytelenítettek.

Az első manchesteri lehetőségre 40 percet kellet várnunk, Martial lőtt Alisson kapuja mellét majd egy perccel később Pereire előtt suhant el a játékszer. Az első játékrész utolsó percében Mané került ziccerbe, De Gea azonban szenzációs védéssel akadályozta meg a vörösök újabb gólját.

Szünetről visszatérve a Liverpool valósággal nekiesett a Unitednek, előbb Szalah majd Mané került ziccerbe, de egyikőjük sem tudta góllal befejezni az akciót. A 49. percben a Liverpool csapatkapitánya Henderson lökete a kapufát is megrezegtette, a vendégek csak a szerencséjüknek köszönhették, hogy nem kaptak újabb gólokat.

A mérkőzés további részében is a Liverpool diktálta a tempót, sőt 52. percben Oxlade-Chamberlain lövése után ismét De Geának kellett védenie. A 59. percben óriási egyenlítési lehetőség adódott a MU előtt, Martial azonban csúnyán fölédurrantott.

A 67. percben ismét Martial próbálkozott, távoli lövése Alisson zsákmánya lett majd egy perccel később Fred lövését védte ismét a brazil portás. A 76. percben Mané és Firmino dolgozott össze, a manchesteri védők az utolsó pillanatban azonban tisztázni tudtak.

A mérkőzés végén Klopp pihenőt adott a nagyot meccselő Firmino és Manét kettősének. A hajrában a Manchester próbálta szorongatni a hazaiakat, de komoly egyenlítési lehetőséget már nem tudtak kialakítani Alisson kapuja előtt.

A ráadás perceiben a brazil hálóőre zseniális meglátása után gólpasszt adott Szalahnak aki nem hibázott és beállította a végeredményt, ami azt jelentette 16 pontosra nőtt a Liverpool előnye a címvédővel szemben és továbbra is veretlen a bajnokságban.

Mellesleg Alisson ezzel az első ‘Pool-kapus lett, aki gólpasszt adott a PL-ben 2010 óta. Akkor Pepe Reina adott asszisztot Fernando Torresnek a Sunderland ellen.