Mané 50.gólja a PL-ben, továbbra is megállíthatatlan a Liverpool!
Olasz/Angol/Német foci

Az angol élvonalbeli bajnokság (Premier Leauge) 8.fordulójában a hétközben a BL-ben óriási pofonba beleszaladó Tottenham és az előző szezon ezüstérmese a Liverpool is pályára lépett.

A szombati játéknap egyik legnagyobb érdeklődés övezte mérkőzését az Anfielden rendezték meg, ahol a Liverpool egykori trénere Brendan Rodgers csapata mérkőzött a vörösökkel.

A találkozó a PL-hez megszokott iramban kezdődött, a vendégek próbáltak leszűkíteni a területeket és letámadni a hazai játékosokat. Az elős komoly lehetőség a 14.percben adódott, miután Alexander-Arnold fűzte be Chillwell-t majd beadását James Milner durrantotta fölé az ötösről. Rodgers láthatóan nagyon felkészítette a rókákat egykori csapatából.

A Leicester egészen az első játékrész hajrájáig tartotta a vörösöket, öt perccel a félidő vége előtt Milner passza után Sadio Mané szerezte meg a vezetést a vörösöknek miután a jobb alsóba lőtt. A szenegáli támadó ezzel 50.gólját szerezte a PL-ben.

Szünetről visszatérve több helyzetet és magas iramot láthatott a mérkőzésre jegyet váltó publikum. A hazaiak próbálták minnél hamarabb lezárni a mérkőzést azonban a rókák remekül védekeztek. A hajrában Vardy és Praet is egyenlíthetett volna azonban Adrián a helyén volt.

Tíz perccel a vége előtt a rókák Maddison révén kiegyenlítettek, ez pedig drámai hajrát ígért. A hazaiak mindent megpróbáltak az egyenlítés érdekében. A dráma a  94.percben érkezett, miután Mané ellen a tizehatoson belül szabálytalankodtak a vendégek védői a játékvezető pedig nem habozott és büntetőt ítélt a Liverpoolnak. A büntetőt ezúttal is James Milner értékesítette, ez pedig a vörösök 34.gólja volt már amit a 90.perc után szeretzek. Győzelmével a Liverpool sorozatban 17.mérkőzését nyerte meg, a Manchester City rekordját pedig a válogatott szünet után a Manchester United otthonában állíthatja be Jürgen Klopp csapata.

Premier Leauge, 7.forduló:

Liverpool – Leicester City 2-1 (1-0)

Anfield, Liverpool, v.: Kavanagh

Gólszerzők: Mané (40.), Milner (90+5., büntetőből) ill. Maddison (80.)

A hétközben a Bayern München ellen óriási pofonba beleszaladó Tottenham vesszőfutása idegenben a Brighton otthonában is folytatódott. A hétközi 7-2-es hazai vereséget követeőn ezúttal a Brighton otthonában adta meg magát Pochettino csapata ráadásul a mérkőzés elején Hugo Lloris óriási hibája után meg is sérült a Spurs csapatkapitánya.

A mérkőzés 3.percében Maupay Lloris hibáját használta ki és szerezte meg a vezetést a házigazdáknak, ezt követően Lloris nem tudta folytatni a játékot és Pochettino nagyon hamar kénytelen volt cserélni. A Spurs játékosai nagyon nehezen lendültek játékba, talán a fejekben még ott volt a hétközi hét kapott gólt a Bayern ellen. A hazaiak ezt nagyon kihasználták és a 32.percben Connolly góljával már kettővel ment a Brighton. Fordulást követően Pochettino hiába cserélt a vendégek ezen a napon nem tudták hozni játékukat és sima vereséget szenvedtek az idén eddig gyengélkedő Brighton ellen.

A hazaiak hat bajnoki óta nem tudtak nyerni a PL-ben, legutóbb a nyitófordulóban győztek a Watford otthonában. A 65.percben a hazaiak ír tinédzsere Aaron Connolly megszerezte második gólját is ezzel pedig megpecsételte a Tottenham sorsát.  Ráadásul a 19 esztendső ír támadó az első olyan ír futballista lett Robbie Keane után aki duplázni tudott a PL-ben, Keane 1999-ben duplázott a Coventry-Derby County mérkőzésen. Az ír játékos még egy rekordot megdöntött azzal, hogy ma betalált méghozzá ő lett a 100. ír  futballista aki gólt szerez a PL-ben.

A Spurs pedig egy negatív rekordot is beállított a héten, miután 1997 után először kaptak 10 gólt minden sorozatot tekintve két mérkőzésen. (Bayern München 2-7, Brighton 0-3). 22 évvel ezelőtt a Chelsea elleni 6-1-es vereség valamint a Coventry elleni 4-0-ás vereség alkalmával fordult elő utoljára ilyen a londoniakkal.

Brighton – Tottenham 3-0 (2-0)