Gulácsiék otthon vesztettek pontokat, újra a Bayern az élen!
Olasz/Angol/Német foci

A Bundesliga 20. fordulójával folytatódott a német élvonalbeli bajnokság. A forduló előtt listavezető Lipcsére hazai pályán várt rangadó a Borussia Mönchengladbach ellen. A címvédő bajorokra idegenben, míg a Dortmundra hazai pályán várt kötelező feladat.

19 fordulót követően a német Bundesliga kimondottan szorosan alakul, hiszen a Lipcse és Bayern kettőse mellett a Dortmund és a Gladbach is versenyben a bajnoki címért. A 20. forduló szombati játéknapján a végső győzelemre esélyes két gárda feszült egymásnak a Lipcse otthonában.

A találkozó első lehetősége után Gulácsi Péternek rögtön kétszeri s játékba kellett avatkoznia, miután a 6. percben előbb Pléa lőtt kapura, majd az ismétlést Wend küldte kapura. Az elmúlt év legjobb magyar futballistája azonban két bravúrt is bemutatott a mérkőzés elején. A 12. percben a hazaiak is veszélyeztettek miután Lukas Klostermanna bombáját Sommer ütötte ki. Az első negyedórát követően a vendégek közeljártak, hogy megszerezzék a vezetést Hofman gólba tartó csavarását Gulácsi a hosszú sarokból szedte ki.

A folytatásban is a Gladbach taktikája működött jobban, és a 24. percben nem történt nagy meglepetés a vendégek megszerezték a vezetést Wendt okosan Pléa elé tálalt ő pedig kilövi a bal alsó sarkot, Gulácsinak esélye sem volt. 0-1!

A gólt követően sem találta saját játékát a Lipcse, ráadásul ha a Gladbach megszerezte a vezetést akkor győzni is tudott ebben az idényben. A 35. percben előbb Thuram lépett ki egy az egyben, Upemacano azon utolérte és szerelni tudta. Fél perccel később már nem volt aki megmentse Gulácsiékat és Hofman góljával megduplázták előnyüket a vendégek.

A gólt követően a 37. percben ott volt a szépítési lehetőség a hazaiak előtt, Timo Werner került ziccerbe, de nem tudta a hálóba jutattni a játékszert, Sommer védett bravúrral ezzel a vendégek kétgólos vezetésével mehettek szünetre a csapatok.

Fordulást követően a hazaiak mestere Julian Nagelsmann kettős cserével próbálta felpörgetni csapata támadójátékát. A mérkőzés 50. percében mondhatni bejött a csere és Schick szépített, azonban a vendégek hálóőre Sommer volt a ludas ennél a helyzetnél, miután egy beívelésnél kiejtette a kezéből játékszert és a hazaik cseh játékos köszönte szépen és gólt szerzett.

A második félidőben teljesen feljavult a Lipcse a 56. percben Werner tüzelt a kapu fölé. A mérkőzés 61. perce drámai fordulatot hozott, a hevesen reklamáló Plé előbb sárga lapott kapott, majd miután odaszólt a játékvezetőnek megkapta a piros lapot is.

A 78. percben a hazaiak előtt ott volt az egyenlítési lehetőség Olmo lövését azonban Sommer kiütötte majd nyolc perccel a vége előtt Dani Olmo majdnem góllal debütált a Bundesligában, de a kapufa kitol vele. A Gladbach azonban nem bírta ki a hazai nyomást és a 89. percben Nkunku óriási bombát  küldött a vendégek hálójába pontot mentve csapatának.

Az első félidőben a vendégek sokkal jobban futballoztak, ám a másodikban megfogyatkoztak, és nem bírták ki a lipcseiek nyomását. A döntetlennek köszönhetően a fordulót a Bayern München zárja az élen.

Bundesliga 20. forduló:

RB Lipcse – Borussia Mönchengladbach 2-2 (0-2)

Red Bull Arena, Lipcse, v.: Stieler

Gólszerzők: Schick (50.), Nkunku (89.) ill. Pléa (24.), Hofman (35.)

A címvédő Bayern München idegenben a Mainz otthonában hozta a kötelezőt miután 3-1-re győztek Lewandowskiék. A bajorok gyorsan vezetést szereztek Lewandowski révén, aki Pavard passzát váltotta gólra. A lengyel válogatott csatárnak ez volt a 150. Bundesliga-találata a klub színeiben. A címvédő Müller révén az első negyedórában már kétgólos előnybe került majd 26 perc játék után szinte le is rendezték a találkozót, mivel Thiago is betalált. Az első játékrész legvégén ugyan a hazaiak szépítettek a mérkőzés alakulásába már döntően nem tudtak beleszólni.

Red Bull Salzburgtól a téli átigazolási szezonban megszerzett norvég támadó első két mérkőzésén cserekén pályára lépve öt gólt szerzett, most először kezdőként kapta meg a bizalmat és mindössze 17 perc után a kapuba talált, majd a 76. percben duplázott. A 19 éves támadóval a soraiban – aki Bundesliga-rekorder lett első három mérkőzésén szerzett 7 góljával – a Dortmund legutóbbi három meccsét megnyerte és 15 gólt ért el. A dortmundiak ezzel egy Bundesliga-csúcsot is beállítottak, eddig csak a Borussia Mönchengladbach az 1966/67-es idényben tudta úgy kezdeni a szezon második felét, hogy három bajnokin 15-ször volt eredményes.