A forduló “leg”-jei – NB1-es összefoglaló 8.
Magyar foci

Az NB1 2019-2020-as szezonjában, tehát az új idényben az OTP Bank Liga elmúlt fordulójának összefoglalója némiképp másmilyen lesz, mint volt az előző szezonban, itt a Football Factor Blogon. Külön minden meccs krónikájára nem térünk majd ki, hanem 6 kategóriában minden forduló után győztest hirdetünk: ezek a kategóriák a következők lesznek: a legszebb gól, a legjobb játékos, a legjobb meccs, a leglátogatottabb meccs, a forduló legjobb edzője, valamint a legnagyobb meglepetés.

Az elmúlt hétvégén lement az NB1 idei kiírásának 8. fordulója is. 5 meccset szombaton, 1 meccset vasárnap rendeztek meg, utóbbira a Ferencváros európai kupaszereplése miatt volt szükség, és emiatt nyilvánvalóan nem ez lesz az utolsó ilyen alkalom. A fordulót általánosságban az jellemezte, hogy két dolog is esett nagyon, miközben mentek a meccsek: a gólok és az eső. Lássuk hát az eheti mérkőzések „leg”-jeit!

A forduló legszebb gólja:

A sok gól között igen jól lehetett szemezgetni, szebbnél szebb találatokra vadászni. A Kisvárda például három, igen szép fejesgólt szerzett, de ott volt Windecker József találata, mint másik példa, igaz, ahhoz viszont kellett Pogacsics kapus hibája is. Így hát a választásom Berecz Zsombor bombájára esett, a Mezőkövesd – Újpest találkozóról. Ez volt a Fehérvártól kölcsönvett válogatott középpályás első találata a matyóföldieknél.

A 43. percben Molnár szöglete pont Berecz lábára érkezett, utóbbi pedig nagyjából 20 méterről, kapásból bombázott a kapu jobb oldalába. Pazar találat volt, nem vitás, és nagyon fontos is, mivel ezzel szerezte meg a Kövesd a vezetést még éppen a szünet előtt a lila-fehérek ellen.

A forduló legjobb játékosa:

Nagyon-nagyon kiemelkedő teljesítmény nem volt ebben a fordulóban, így nem volt könnyű dolgom, amikor a legjobb játékost kellett kiválasztanom. Sikerülni azért csak sikerült: a választásom a Várda támadójára, a bajnokság egyik legjobb játékosára, Gheorge Grozavra esett.

A román válogatott játékos előbb fejelt egy szép gólt (amivel nem mellesleg újból beérte a góllövőlistán Armin Hodzicot – mindketten 6 találatnál járnak), majd szabadrúgásból adott gólpasszt (az abból történő ívelése találta meg csapattársa fejét). Emellett végig igen aktív, csapata egyik legjobbja volt. Ezen tényezőknek köszönhetően lett ő a forduló legjobbja – ebben a kiírásban már másodjára a Football Factor Blognál.

A forduló legjobb meccse:

Aligha szállnak velem sokan vitába, ha azt mondom, hogy ennek a fordulónak a legjobb mérkőzése bizony a Kisvárda – Zalaegerszeg összecsapás volt. Nyilván nem erre számítottunk a fordulót megelőzően, a két csapat azonban alaposan ránk cáfolt. A mérkőzésen történtek pedig önmagukért beszélnek.

A vendég ZTE már az első félidőben 2 gólos vezetésre tett szert, ám a szabolcsiak a 71. percig megfordították a mérkőzést, 3 gólt is szerezve – mindhármat fejjel. Majd a 84. percben jött a slusszpoén: a nem sokkal korábban becserélt Babati Benjámin váltotta gólra a ZTE büntetőjét, így 3-3-ra módosítva az állást, és beállítva ezzel a végeredményt. A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy született két piros lap is – mindkettő egerszegi oldalon.

A forduló leglátogatottabb meccse:

Egy mérkőzésen sem ment 4000 fölé a nézőszám ezúttal, pedig rendeztek rangadókat ezen a hétvégén is – ez valószínű a nem túl jó időjárásnak tudható be. A legtöbben a fővárosi rangadóra, a Budapest Honvéd és a Ferencváros mérkőzésére látogatottak ki az Új Hidegkuti Nándor Stadionba, egészen pontosan 3616 nézőt számoltak össze.

A forduló legjobb edzője:

Ezt a címet ezúttal Kuttor Attila érdemelte ki. A Mezőkövesd-Zsóry trénere hatékony taktikát dolgozott ki az Újpest ellen, jól megoldották az eddig 3 meccsen 4 gólt szerző Feczesin semlegesítését (a válogatottba is behívott csatár ezúttal nem tudott kapuba találni). Ezzel a sárga-kékek a 7. fordulóban történt botlásuk után újból győztek.

Az pedig csak hab a tortán, hogy a győztes gólt Kuttor csereemberei hozták össze: a gólpasszt adó Pekár Lászlót és a gólt lövő Silye Eriket is nem sokkal előtte cserélte be a tréner – nem túlzás azt mondani, hogy „a cserék is ültek”.

A forduló legnagyobb meglepetése:

Sajnos ezen a héten egy negatív meglepetést kell, hogy említsek itt: a forduló fővárosi rangadója, talán legjobban várt mérkőzése, a Honvéd és a Ferencváros összecsapása ritka alacsony színvonalú találkozót hozott, a vártaktól messze elmaradva – mondhatni meglepetésre. A találkozó közben még a kommentátor, Hajdú B. István se rejtette véka alá a véleményét a meccs – meglehetősen gyenge – színvonaláról.

Egyik csapat sem tudott jelentősen a másik fölé kerekedni, nagyon kevés lövést láthattunk, sok pontatlansággal. A legközelebb a Honvéd állt egyébként a győzelemhez a csütörtöki meccs nyomait érezhetően magával hordozó FTC ellen, de Kamber ordító ziccerben, szinte üres kapu előtt, centikről hibázott. A Fradin pedig az utóbbi hetek nyerőembere, Leandro sem tudott segíteni, ugyanis még az első félidőben le kellett cserélni sérülés miatt. Az ember érzése joggal lehetett az, hogy – ahogy mondani szokás – ha reggelig játszanak, akkor sem születik gól. Nos, nem is született, a végeredmény gólnélküli döntetlen, 0-0 lett.

Kovács Gergő

Kovács Gergő Péternek hívnak, 18 éves vagyok, jelenleg a BME-n tanulok villamosmérnöknek. Nagyjából 4 éve kezdtem el blogírással foglalkozni, az általam létrehozott Magyar Foci Blogot is azóta szerkesztem. Cikkeimet a Football Factor Blogon főként szakmai témákban írom, de célközönségemnek az egész magyar futballtársadalmat tekintem: írásaim között a szakemberek mellett a szurkolók is megtalálhatják a számukra hasznos tartalmakat.