A forduló “leg”-jei – NB1-es összefoglaló 22.
Magyar foci

Az NB1 2019-2020-as szezonjában, tehát az új idényben az OTP Bank Liga elmúlt fordulójának összefoglalója némiképp másmilyen lesz, mint volt az előző szezonban, itt a Football Factor Blogon. Külön minden meccs krónikájára nem térünk majd ki, hanem 6 kategóriában minden forduló után győztest hirdetünk: ezek a kategóriák a következők lesznek: a legszebb gól, a legjobb játékos, a legjobb meccs, a leglátogatottabb meccs, a forduló legjobb edzője, valamint a legnagyobb meglepetés.

Az ezen a hétvégén lezajlott 22. forduló leginkább arról marad majd emlékezetes, hogy a Ferencváros elszenvedte szezonbeli második vereségét, ráadásul nem akármilyen arányban: 3-0-ra kaptak ki a játék szinte minden elemében föléjük növő Mezőkövesdtől. Egyébként pedig ez a forduló volt az utolsó a második körből, a jövő hétvégén már a harmadik kört játsszák majd a csapatok. Lássuk az e heti „Leg”-eket, ez következik most!

A forduló legszebb gólja:

Az eddigiektől eltérő módon ezúttal nem egy távolról született bombagólt, hanem egy gyönyörű szólógólt választottam a forduló góljának. A találat szerzője pedig nem más, mint az eltiltásából ezzel a találattal visszatérő Böde Dániel, a Paks csapatkapitánya, akinek nem ez volt az első ilyen találata pályafutása során: lőtt már gólt a válogatottban és a Ferencvárosban is egy szép szólót követően.

A Paks – Debrecen meccs 32. percében gyakorlatilag a félpályánál kapta meg a labdát Böde, majd nem egy védőn átverekedve magát – jobban mondva, kicselezve a debreceni hátvédeket – higgadtan gurított a kapuba. Ezzel a találattal fordította meg a Paks a mérkőzést, és vezetett 2-1-re – a végeredmény egyébként 4-2 lett.

A forduló legjobb játékosa:

Ivan Petrjak a Fehérvár Zalaegerszeg ellen meccsén több gólt lőtt, mint egész eddig a szezon során: az ukrán szélső triplázott, ezzel pedig természetesen kiérdemelte a forduló játékosa címet. Az előző fordulóban nem ment jól a játék neki korábbi csapata, a Ferencváros ellen, igaz, hatalmas füttyszó kísérte minden mozdulatát a Groupama Arénában, most azonban valamelyest rácáfolt kritikusaira – már akik az eddigi fehérvári teljesítményét bírálták.

Az ukrán válogatott játékos a 49., az 57. és a 61. percben talált a hálóba, a Vidi négy góljából hármat vállalva ezzel, és végig is játszotta a találkozót. Nem meglepő módon magasan övé lett a legjobb Instat-index a fordulóban (838-as értéket ért el). A legtöbb gól mellett a legtöbb sikeres csel is az ő nevéhez fűződik, 7 darabot mutatott be ebből, ráadásul tette ezt úgy, hogy ennél többször nem is próbálkozott vele, azaz mondhatjuk, hogy minden csele bejött a ZTE elleni mérkőzésen.

A forduló legjobb meccse:

Volt nem egy többgólos mérkőzés is, ezek közül a Kisvárda – Diósgyőr találkozót választanám meg a forduló meccsének, nem utolsó sorban azért is, mert a végsőkig tartogatott izgalmas perceket és fordulatokat. A végeredmény 2-2 lett, de alapvetően a játék is remek színvonalú és iramú volt, és a hangulatra sem lehetett panasz.

Bódog Tamás és Feczkó Tamás csatáján nem is igazán lehetett másra számítani, szinte törvényszerű volt, hogy nézőcsalogató támadófocit fogunk majd látni a felektől, ez végül így is lett. Cukalasz és Melnyk két góljával egészen a 83. percig kettővel vezetett a Várda, de abban akkor Molnár Gábor előbb csak szépített, majd Egerszegi Tamás végül a 89. percben pontot is mentett csapatának. Igazságos döntetlen született végeredményben, azt gondolom, mindkét csapat rászolgált a pontra.

A forduló leglátogatottabb meccse:

A forduló rangadójának kikiáltott Mezőkövesd – Ferencváros találkozó vonzotta a legtöbb nézőt, a kövesdi Városi Stadionba 4140 ember ment ki megnézni a matyóföldiek és a listavezető ütközetét – ez a nézőszám elég is volt ahhoz, hogy a forduló legmagasabb számát hozza ilyen téren.

A forduló legjobb edzője:

Aligha van kérdés ebben a kategóriában: Kuttor Attila minden kétséget kizáróan megérdemli, hogy a forduló edzője legyen. Nemcsak amiatt, mert 3-0-ra, mondhatni, lelépték az eddig mindössze egy verséget elkönyvelő, listavezető, a bajnoki címet szinte már a zsebében érző Ferencvárost, hanem azért is, mert tették mindezt jó taktikával, szép, egyáltalán nem csak a védekezésre koncentráló játékkal.

Az első félidőben abszolút lefocizták a zöld-fehéreket, a párharcokat rendre megnyerték, Rebrov csapata látványosan nem tudott mit kezdeni a sárga-kékek agresszív letámadásával és proaktív játékával. A mezőkövesdi letámadás egyébként 70 percen keresztül hatékonyan működött – kevés csapat van a honi mezőnyben, aki ennyi ideig képes lenne ezt így megvalósítani a jelenlegi Fradi ellen. Az eredmény tudatában sem álltak be bunkerezni, még akkor sem, amikor azért a második félidőre már javított támadójátékán az FTC. Ha valahogy, hát így kell legyőzni ezt az egyébként jó formában lévő és roppant erős Ferencvárost.

A forduló legnagyobb meglepetése:

Az sem kérdés, hogy az imént már elég részletesen taglalt Mezőkövesd Zsóry – Ferencváros találkozó, és főként annak végeredménye volt a forduló meglepetése. Valóban elég váratlan volt a végkimenetel, hiszen a Fradi nagyon meggyőző játékot mutat be hétről-hétre, a Fehérvárnak az előző fordulóban szinte esélyt sem adtak.

És persze a Mezőkövesd sem szerepel rosszul ebben az idényben, sőt, mondhatni erőn felül teljesít azzal, hogy a harmadik helyen áll a tabellán, de a mérkőzés egyértelmű esélyese a zöld-fehér csapat volt a találkozót megelőzően. A győzelmével (aminek aránya szintén a meglepetés kategória, ha volt is valaki, aki azt gondolta, hogy győz a mezőkövesdi együttes, azt már biztos nem gondolta, hogy hárommal) viszont a Kövesd közelebb került a második helyet elfoglaló székesfehérváriakhoz, a Ferencváros pedig maradt az élen, jelenleg ugyan csak 3 ponttal előzi meg a Vidit, de van még két le nem játszott mérkőzése. Nyilvánvalóan a bajnoki cím legnagyobb várományosa továbbra is a kilencedik kerületi klub, de az is bebizonyosodott, hogy nem dőlt még el a bajnoki arany sorsa, illetve azt is megmutatták Kuttor Attiláék, hogy igenis le lehet győzni a jelenlegi FTC-t.

Kovács Gergő

Kovács Gergő Péternek hívnak, 18 éves vagyok, jelenleg a BME-n tanulok villamosmérnöknek. Nagyjából 4 éve kezdtem el blogírással foglalkozni, az általam létrehozott Magyar Foci Blogot is azóta szerkesztem. Cikkeimet a Football Factor Blogon főként szakmai témákban írom, de célközönségemnek az egész magyar futballtársadalmat tekintem: írásaim között a szakemberek mellett a szurkolók is megtalálhatják a számukra hasznos tartalmakat.