A forduló “leg”-jei – NB1-es összefoglaló 11.
Magyar foci

Az NB1 2019-2020-as szezonjában, tehát az új idényben az OTP Bank Liga elmúlt fordulójának összefoglalója némiképp másmilyen lesz, mint volt az előző szezonban, itt a Football Factor Blogon. Külön minden meccs krónikájára nem térünk majd ki, hanem 6 kategóriában minden forduló után győztest hirdetünk: ezek a kategóriák a következők lesznek: a legszebb gól, a legjobb játékos, a legjobb meccs, a leglátogatottabb meccs, a forduló legjobb edzője, valamint a legnagyobb meglepetés.

Ezen a hétvégén az NB1 11. fordulójának mérkőzését láthattuk. Ez azért számít különlegesebbnek, mert ezzel lezárult az első kör a bajnokságban, már mindenki játszott mindenkivel egyszer – az egyetlen kivételt a Ferencváros – Debrecen mérkőzés jelenti, a nyárról elhalasztott mérkőzést majd tavasszal pótolják csak. Ezúttal is láthattunk izgalmas, sok gólos meccseket. Ráadásul mint utóbb kiderült, egy edzőváltást is hozott ez a forduló, ugyanis Tomiszlav Szivics munkáját köszönték meg a Paksnál az újbóli vereség (3-1 a DVSC ellen) után. Jöjjenek a szokásos „leg”-ek!

A forduló legszebb gólja:

Nagyon nem lehet azon vitatkozni, hogy Gazdag Dániel gólja volt a legszebb ezen a héten, még akkor is, ha nem éppen egy távoli bomba volt, „csak” egy cselsorozatot követő sarkazás, majd a kapus átemelése. Ritka ilyet látni magyar pályán, nem is volt hasonló gól a forduló legszebbje eddig a Football Factor Blognál.

A Puskás Akadémia elleni meccsen a 72. percben történt 1-1-nél: Gazdag cselezte be magát a tizenhatoson belülre, majd egy bepasszt követően kapta is rögtön vissza a labdát, ezt követően pedig egy gyönyörű sarkazós csellel emelte át a felcsútiak játékosát, végül az akció befejezéseképpen nagyjából 2 méterről a kapust átemelve a hálóba helyezte a játékszert. Csodálatos jelenetsor volt, szép teljesítmény.

A forduló legjobb játékosa:

A játéknap legjobbja ezúttal a ZTE csatára, Bobál Gergely volt. 20 perc alatt duplázni tudott a bajnokaspiráns MOL Fehérvár ellen, mindkétszer rendkívül higgadt megoldást választva. A triplától sem állt messze a végig kapura veszélyesen és aktívan játszó támadó: az 50. percben Kovácsik bravúrral védte csak a jó 35 méteres lövését.

Ám hiába csatára jó teljesítménye, és a két gólos vezetés, a Zalaegerszeg nem tudta (jókora meglepetést okozhattak volna ezzel) legyőzni a Vidit, sőt, igazából végül a döntetlennek is örülhettek a zala megyeiek – de minderről a következő pontban.

A forduló legjobb meccse:

Ugyanis a forduló legjobb mérkőzésének ezen a hétvégén a ZTE – Fehérvár meccset választom. Amellett, hogy a forduló leggólgazdagabb mérkőzése volt, számos fordulatot és izgalmat tartogatott a kilátogató nézők számára. És ha már nézők: viszonylag sokan, 4038-an figyelték a találkozót, ennek köszönhetően a hangulatra se panaszkodhattunk.

De lássuk a meccs részletes krónikáját: az előbb említett Bobál Gergely két góljának köszönhetően még 2-0-s vezetéssel mehetett a hazai csapat, érett a meglepetés. A Vidinél viszont másképp gondolták: az 51. percben Nego, az 53.-ban Hodzic, a 83.-ban pedig Futács volt eredményes. A mérkőzés végére már eléggé visszaesett az egerszegiek játéka, ám végül döntetlenre tudták menteni a dolgot: 93. percben Lesjak révén kiegyenlítettek – így alakult ki a 3-3-as végeredmény egy igen jó és színvonalas találkozón.

A forduló leglátogatottabb meccse:

Annak ellenére a Ferencváros mérkőzésére látogattak ki a legtöbben (ezúttal is), hogy az MLSZ a szurkolók nem megfelelő magatartása miatt négy szektort is lezáratott a Mezőkövesd elleni találkozóra. A többi szektorban 7437-en gyűltek össze, és voltak tanúi az 1-1-es döntetlennel végződő találkozónak.

A forduló legjobb edzője:

Maradunk is ennél a meccsnél, mivel a forduló legjobb edzője címet ebben a fordulóban Kuttor Attila kapja. Ahogy azt már szinte megszokhattuk, egy nagyon szervezett csapat benyomását keltette a Mezőkövesd-Zsóry, és ezt a manapság igen jó formának örvendő Fradi ellen is megmutatták.

Kuttor ismét kiválóan felkészítette a csapatát, és már lassan kezdhetjük érteni, hogy miért áll az élmezőnyben a Kövesd. A védekezésük különösen megfelelő és hatékony volt, az FTC még 1-1-nél, azaz majdnem a teljes második félidőben sem tudta igazán beszorítani a matyóföldi gárdát, a támadóik közül egyedül talán Isael jelentett némi veszélyt. Ellenben Zivzivadze be tudott találni a mostanság szintén pazar formában védő Dibusznak, így a kövesdiek egy értékes 1-1-es döntetlennel tudtak távozni a Groupama Arénából.

A forduló legnagyobb meglepetése:

A forduló legnagyobb meglepetése alighanem az, hogy a Fehérvár most (sem) tudta begyűjteni a három pontot. Pedig az ellenfél az a Zalaegerszeg volt, amely leginkább a kiesés ellen menekül, és jelenleg is kieső helyen áll. Ahogyan azt már korábban is írtam, hiába futballozott a második félidőben egyértelmű fölényben a székesfehérvári klub, mégsem tudták végül a három rúgott gól ellenére megnyerni a találkozót.

Szintén meglepő, hogy a zalaiak háromszor tudtak nekik betalálni, pedig a Vidi védekezése igencsak szervezettnek mondható alapvetően. És ami még aggasztóbb lehet a fehérvári drukkerek számára: a csapat legutoljára majdnem egy hónapja, október 5-én győzött legutóbb az NB1-ben. Kérdés, tudnak-e javítani sürgősen ezen, mert bizony hiába a Fradi kettős terhelése, simán rámehet a piros-kékek szezonja az ilyen botlásokra.

Kovács Gergő

Kovács Gergő Péternek hívnak, 18 éves vagyok, jelenleg a BME-n tanulok villamosmérnöknek. Nagyjából 4 éve kezdtem el blogírással foglalkozni, az általam létrehozott Magyar Foci Blogot is azóta szerkesztem. Cikkeimet a Football Factor Blogon főként szakmai témákban írom, de célközönségemnek az egész magyar futballtársadalmat tekintem: írásaim között a szakemberek mellett a szurkolók is megtalálhatják a számukra hasznos tartalmakat.