Bajnokok Ligája – Nyolcaddöntők III.
BL,kupák, válogatottak

Kedden a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőinek visszavágóira fordultunk rá, a heti négy párosból három nagyjából a várható kimenetellel végződött, egy azonban jókora meglepetéssel zárult! Football Factor, Bajnokok Ligája összefoglaló!

A Valenciában vendégszereplő Atalantának nem csak az első találkozón összeszedett háromgólos plusz volt az előnye, hanem az is, ami végül a koronavírus okozta szerencsétlen körülményeknek köszönhetően nem vált a hátrányává. Mégpedig az, hogy a Mestellában zárt kapuk, azaz nézők nélküli mérkőzésen kellett tartania az előnyét. Valljuk be egy ilyen szankció minden hazai gárdát sokként ér a javából. Ráadásul a Valencia még azt a szívességet is megtette, hogy egy félidő alatt két tizenegyest hozott össze, vagyis két gólt ajándékozott ellenfelének, innentől kezdve pedig már tényleg csak formalitás maradt a második játékrész. A visszavágó hőse Ilicic volt olasz oldalról, aki nem kevesebb, mint négy góllal terhelte a denevérek kapuját, erre pedig csak három spanyol találat érkezett, így kettős győzelemmel az Atalanta negyeddöntős.

Az RB Leipzig angliai vendégjátéka után a párharc közel sem volt lefutott, a visszavágóra az a tény viszont már kifejezetten aggasztó lehetett Mourinho és a Tottenham szurkolóinak számára, hogy az akkor hiányzó kulcsjátéjkosok (Kane, Szon a teljesség igénye nélkül) ezúttal sem álltak a portugál mester rendelkezésére. Viszont a nagyobbik baj még csak nem is ez volt a londoniak számára, hanem az, hogy gyakorlatilag az első perctől az utolsóig ellenállhatatlanul és talán hiba nélkül futballozott a német csapat, pompás korai gólokat szerezve. A két mérkőzés – és főleg a második – alapján a végkövetkeztetés nem áll távol attól, hogy azt mondjuk Gulácsiék osztálykülönbségnyi távot ékeltek a maguk és a tavalyi BL döntős közé, kapott gól nélkül kettős győzelemmel magabiztos résztvevőivé válva a negyeddöntőknek.

A PSG szintén zárt kapuk mögött fogadta a 2-1-es előnyben érkező Borussia Dortmundot. A francia csapatra ez azonban nem hatott olyan mértékben bénítólag, mint a Valenciára, igaz Tuchel csapata nem is várta olyan rossz helyzetből a visszavágót, mint a spanyolok. Ami a találkozó első félidejét illette, nos, a PSG Neymar és Bernat góljával bőven továbbjutó pozícióba helyezte magát már 45 perc után és ezt az állást meg is tartotta a második etapban. Összességében véve kiegyenlített volt a mérkőzés és a párharc is, a párizsi csapatnak azonban nüansznyi különbségek végül a javukra váltak. Amire Tuchelék képesek voltak idegenben, azaz betalálni bármi áron, az a Dortmundnak nem jött össze és talán némi rutintalanságból fakadólag, de hátul is több olyan hibát elkövetett Favre együttese, ami a vesztét okozta végül a sárga-feketéknek. Ugyancsak kulcsmomentum volt, hogy a franciák ezúttal féken tudták tartani Haalandot, aki így nem szaporíthatja tovább góljai számát a BL-ben, legalábbis idén. A PSG továbbjutása megérdemelt és nem kifejezetten meglepetés, hacsak nem azt vesszük alapul, hogy a sztárokkal megtűzdelt keretnek hosszú évek után sikerült csak meglépni ezt a fontos és kritikus lépést az elitligában.

Végül, de nem utolsó sorban a dráma, a döbbenetes meglepetés. Az Atletico Madrid kiejtette a címvédő Liverpoolt, ráadásul kettős győzelemmel! De kezdjük is el árnyalni a fentieket: Nos, az, hogy dráma volt nem túlzás, a döbbenetes meglepetés is inkább csak meglepetés, aki ugyanis látta futballozni az Atletico Madridot az elmúlt tíz év során és az odavágón, annak lehettek még élénk emlékei arról, hogy nem egy ilyen nehéz feladatot megoldott már Simeone és aktuális együttese. Ám a két csapat közvetlen jelenét, az Anfield Road atmoszféráját és a közel sem ledolgozhatatlan különbséget (1-0) figyelembe véve nem volt őrült ötlet az angol továbbjutásra fogadni. A matracosok azonban ugyanazt az elképesztő mennyiségű melót tették bele a meccsbe, mint az odavágón, ezúttal viszont már jókora szerencsére és Oblak bravúrjaira is szüksége volt a madridi csapatnak a sikerhez. Sőt több mint kérdéses, hogy ha nincs Adrian kapus hibája és abból az első spanyol gól, akkor lett-e volna talpraállás a vendégek részéről 2-0-nál a hosszabbításban. Az azonban vitathatatlan, hogy az Atletico azt játszotta, amit a Liverpool ellen kell és nem mellesleg amiben a legjobb. Ízlés terén tehát lehet vitát nyitni, hogy szép, vagy nem szép amit Simeone csinál a csapatával, azon azonban felesleges vitatkozni, hogy a futball része-e, vagy sem ez a módi, mert az. Azt pedig feltétlenül az argentin mester javára kell írni, hogy talán túl tudott lépni valamelyest saját árnyékán és tanult a tavalyi Juventus elleni kiesésből. Ez a siker legalábbis erre utal…

Eredmények

ValenciaAtalanta3 – 4
RB LeipzigTottenham Hotspur3 – 0
PSGBorussia Dortmund2 – 0
LiverpoolAtletico Madrid1 – 0 (h.u: 2 – 3)