Bajnokok Ligája – Csoportkör, 5. forduló
BL,kupák, válogatottak

Közeledünk a BL csoportkör vége felé és egyre kevesebb a kérdés a továbbjutókat, az EL indulókat és a kiesőket illetően… Football Factor, Bajnokok Ligája összefoglaló!

Az A-csoportban szinte végig jobban játszva majdnem visszavágott a Real Madrid a PSG-nek a párizsi nagy verésért. Zidane csapata egészen a 80. percig kétgólos előnyben volt, ám a hajrában két hazai védelmi rövidzárlat elég volt a francia csapatnak ahhoz, hogy kiegyenlítsen és bebiztosítsa a csoportelsőségét. A Galatasaray hazai pályán, a hosszabbítás perceiben engedte ki a győzelmet kezéből a Club Brugge ellen és végzett 1-1-es döntetlenre belga ellenfelével. Ez a remi egyben a Real Madrid biztos továbbjutását jelentette és azt is, hogy a török csapat egy pontos hátrányban maradt a Brugge-vel szemben, így az utolsó fordulót utóbbi csapat várhatja lépéselőnyben.

Real MadridPSG2 – 2
GalatasarayClub Brugge1 – 1

A B-csoportban gólfesztivált rendezett a Bayern München, melyet ezúttal a Crvena zvezda bánt. A szerbiai találkozón Lewandowski egymaga négy góllal terhelte meg a hazai kaput, méghozzá 15 perc leforgása alatt, hozzá Groetzka és Tolisso tudott csatlakozni egy-egy találattal. A bajorok 100%-os mérleggel már biztos csoportelsők, mögöttük pedig az a Tottenham továbbjutó mely hazai pályán 0-2-ről fordítva nyerte meg 4-2-re az Olympiakos elleni mérkőzést, már Jose Mourinhoval a kispadon. Az utolsó fordulóban Bayern München-Tottenham találkozót rendeznek, ami leginkább az angoloknak bír majd presztízsértékkel, lévén a németek nem is olyan rég hét gólt rúgva nyertek Angliában. Az egy pontos görögök hazai pályán fogadják a három pontos szerb gárdát, melyen az EL indulás lesz a tét.

Crvena zvezdaBayern München0 – 6
Tottenham HotspurOlympiakos4 – 2

A C-csoportban sokáig az volt már csak a kérdés, hogy a Manchester City mögött a Sahtar Donyeck, vagy a Dinamo Zagreb jut majd tovább? Nos, leginkább az Atalantának köszönhetően – amely hazai pályán 2-0-ra megverte a horvát csapatot – összekuszálódtak a szálak, lévén az olasz csapat egy pontra megközelítette Bjelica csapatát, amelytől a Sahtar angliai pontszerzésével (1-1) szintén egy egységgel meglépett. Jelen állás szerint így a City biztos első, a maradék három helyre azonban még bárki odaérhet. A lehetőség szerinti legelőkelőbb pozícióért az Atalanta Donyeckben, a Zagreb otthon a City ellen harcol majd az utolsó fordulóban.

Manchester CitySahtar Donyeck1 – 1
AtalantaDinamo Zagreb2 – 0

A D-csoportban a Leverkusen idegenben verte 2-0-ra a Lokomotiv Moszkvát, ezzel pedig eldőlt, hogy az orosz csapat búcsúzik a nemzetközi kupaporondtól. Mivel az Atletico Madrid ismét keserű vereséget szenvedett Torinóban a Juventus vendéglátása mellett (1-0), így az is biztossá vált, hogy a zebrák nyerték a csoportot. Simeone csapatának jelenleg 7 pontja van és a Lokomotiv csapatát fogadja majd hazai pályán az utolsó körben, míg a Leverkusen 6 egységgel szorosan a spanyolok nyomában jár, ám a hatodik fordulóban a Juvnetus látogat majd a BayArenába. A papírforma alapján jóval esélyesebb a továbbjutásra a madridi csapat, ám az idei szezon játékát és a győzelmi kényszert összeadva közel sem biztos, hogy könnyen fog menni. Ráadásul a Juventus biztos csoportelsőként abban a kényelmes helyzetben van, hogy pihentetheti ászait Németországban, ebből pedig még akár jól is kijöhet a Leverkusen.

JuventusAtletico Madrid1 – 0
Lokomotiv MoszkvaBayer Leverkusen0 – 2

Az E-csoportban a Liverpool ismét képtelen volt legyőzni a Napolit, ezúttal 1-1-es döntetlennel kellett beérnie a címvédőnek hazai pályán. A pontosztozkodás egyúttal azt is jelentette, hogy az angolok egyelőre sem a csoportelsőséget, sem a továbbjutást nem tudták bebíztosítani. Bár nagy bravúr kéne, hozzá de a vörösök akár még el is eshetnek a továbbjutástól. Ehhez az kell, hogy az utolsó fordulóban az ezúttal Genkben 4-1-re diadalmaskodó Salzburg megverje hazai pályán Klopp együttesét és a Napoli is legyőzze odahaza a Genket. Utóbbira még egész jók az esélyek, előbbire már kevésbé. A Genk mindenesetre biztos kieső, a többi hely az utolsó fordulóban fog elkélni.

LiverpoolNapoli1 – 1
GenkSalzburg1 – 4

Az F-csoportban sokáig gálázva, majd a meccs végére elkényelmesedve verte a Borussia Dortmundot a Barcelona a Camp Nouban. A katalán sztárcsapat így megváltotta a jegyét a legjobb tizenhat csapat közé, ráadásul csoportelsőként. Az Inter kétgólos győzelmet aratott a Slavia otthonában, így jelenleg pontazonossággal állnak a német csapattal és csak jobb egymás elleni eredményüknek köszönhetően hajlanak a továbbjutás felé. Csakhogy amíg az utolsó fordulóban a Dortmund a Slaviát fogadja, addig az Inter a Barcelonát. Igaz, mindkét csapat helye kőbevésett már a csoportban.

BarcelonaBorussia Dortmund3 – 1
Slavia PrahaInternazionale1 – 3

A G-csoportot alaposan felkavarta a Zenit hazai pályán aratott győzelme a Lyon felett, lévén az oroszok nemcsak beérték pontban a franciákat, de az egymás elleni eredmények alapján a szentpétervári csapat a kedvezményezett. A Leipzig hazai pályán mentett pontot az utolsó percekben a Bencifa ellen, így 10 ponttal vezeti a csoportot és már biztos továbbjutónak számít. A csoportelsőséget azonban elbukhatja, ha az utolsó fordulóban legalább két góllal kikap Franciaországban. Ez a hazai siker pedig kulcsfontosságú a Lyon továbbjutása szempontjából, hiszen a Zenitnél feltétlenül több pontot kell szerezen majd a francia gárda. Ám adott esetben még a Benfica is feljebb kapaszkodhat a negyedik helyről, ehhez majd az oroszokat kell legyőzniük.

ZenitLyon2 – 0
RB LeipzigBenfica2 – 2

A H-csoportban a Chelsea ismét garancia volt a jó meccsre, persze ehhez kellett a Valencia is. A két csapat azonban kétségtelenül a legszórakoztatóbb meccset játszotta egymással az ötödik körben, melyen 2-2-es döntetlenre végeztek a felek, de az 5-5 sem lett volna túlzás, mint végeredmény. Az Ajax simán nyert a Lille vendégeként, így egyelőre egy kérdés dőlt el, mégpedig a kieső kérdése, ez a francia csapat lett. Az Ajax 10 egységgel vezet, mögötte 8-8 ponttal a Chelsea és a Valencia. Utóbbi jobban áll a kékek elleni mérleg tekintetében, azonban a denevérek Amszterdamban, londoniak otthon a Lille ellen zárják a csoportkört. Ráadásul hiába vezet az Ajax, egy esetleges vereség esetén még a harmadik helyre is visszacsúszhatnak.

Pásztor Zsolt

Pásztor Zsolt vagyok, diplomámat a BGF Kommunikáció és médiatudomány szakán szereztem. A labdarúgást édesapámnak köszönhetően szerettem meg és most már évtizedes távlatokban beszélhetünk erről a kapcsolatról. Egybekötve a tanulmányaim során, az írásról szerzett tapasztalataimat és a foci szeretetét, született meg anno az elhatározás, hogy blog formájában igyekszem majd néhány gondolatot átadni. Elsősorban a spanyol és a magyar foci követője vagyok, tehát a bejegyzéseim főként ezekben a témakörökben lesznek közzé téve.