Bajnokok Ligája – Csoportkör, 4. forduló
BL,kupák, válogatottak

Nem váratott sokáig magára az a fajta ”őrület”, amiből jócskán kijutott a szurkolóknak a Bajnokok Ligája előző szezonjában. A csoportkör negyedik fordulójában már előjöttek azok a gólgazdag, vagy épp nagy hátrányból megfordított találkozók, amik a 18/19-es kiírásban gazdagították a kieséses szakaszt. Nem mellesleg egy-két helyen már komoly kérdések is eldőltek a folytatást illetően. Football Factor, Bajnokok Ligája összefoglaló!

Az E-csoport küzdelmei tisztultak valamelyest. Azt ugyanis már tudjuk, hogy a Genk, liverpooli vereségével – ami egyébként ránézésre nem nézett ki rosszul, hisz csak egygólos vereséget (1-2) szenvedett el a belga csapat – már nem juthat tovább a legjobb tizenhat csapat közé. Ráadásul a Napoli otthonában döntetlent (1-1) elérő, jelenleg harmadik helyezett Salzburgnál is több pontot kell, hogy szerezzenek, ha legalább az EL kieséses szakaszt el szeretnék érni. Mindenesetre a realitás hátulról indulva a Genk, Salzburg, Napoli, Liverpool sorrend, de a címvédő angoloknak korántsem biztosított még a csoportelsőség, lévén csak egy pont az előnyük az olaszokkal szemben, amely annál inkább magabiztosan, azaz négy ponttal tart előrébb a jelenleg osztrák harmadiknál.

LiverpoolGenk2 – 1
NapoliSalzburg1 – 1

Az F-csoportban ezúttal meglepetés és bravúr is volt. A Slavia Praha ugyanis gólnélküli döntetlenre végzett a Camp Nouban, így tehát már két értékes pontja is van a cseh csapatnak, noha ezzel még mindig a csoport utolsó helyén áll. A Barcelona jelenleg 8 ponttal csoportelső, de két nagyon nehéz mérkőzés vár még Messiékre. Mégpedig az ellen a Dortmund (7 pont) ellen lépnek majd pályára a katalánok, amely kétgólos hátrányt fordított meg egy félidő alatt hazai pályán az Inter ellen és ezzel óriási lépést tett a továbbjutás felé. De mivel az Internek (4 pont) létfontosságú lenne már mindkét hátralevő mérkőzését megnyernie, ezért Olaszországban is pokoli nehéz dolga lesz majd a Barcelonának.

BarcelonaSlavia Praha0 – 0
Borussia DortmundInternazionale3 – 2

A G-csoportban is kezd szétszakadni a mezőny és bár matematikailag még minden együttes továbbléphet, a Leipzig Oroszországban (Zenit, 2-0) aratott győzelme igen jó esélyekkel kecsegtet most már a német csapatnak a továbbjutást illetően. A Lyon hazai pályán verte a fiatal erőkből álló Benficát 3-1 arányban, épp ezért a második befutó a francia csapat lehet. Leipzig 9 pont, Lyon 7 pont, Zenit 4 pont, Benfica 3 pont az aktuális állás és vélhetően német-francia harc lesz a csoportelsőségért, valamint orosz-portugál az EL helyért.

ZenitRB Leipzig0 – 2
LyonBenfica3 – 1

A H-csoportban lélegzetelállító 4-4-es döntetlen született a Chelsea-Ajax mérkőzésen, a legdöbbenetesebb pedig az volt, hogy az angolok 1-4-es állásról álltak fel, sőt a döntetlenen túlmenően meg is fordították a találkozót, ám az ötödik találat kezezést követően született, így maradt a pontosztozkodás. A krónikához hozzátartozik, hogy a holland csapat ellen két tizenegyest is lőhetett Lampard csapata, valamint két piroslappal is gazdagabb volt a tavalyi elődöntős. Ez a döntetlen pedig a Valenciának jött a lehető legjobban, a denevérek ugyanis nagy hajrát vágva 4-1-re verték hazai pályán a Lille-t, így a csoportban a mostani állás szerint három csapat is 7 ponttal áll, míg a franciák egy egységgel szerénykednek a tabella alján.

ChelseaAjax4 – 4
ValenciaLille4 – 1

Az A-csoportban a PSG ezúttal egy szerényebb győzelmet (1-0) aratott hazai pályán a Club Brugge ellen, ez azonban azt jelentette, hogy a párizsi csapat már biztos résztvevőjévé vált a kieséses szakasznak. A franciák továbbra is kapott gól nélkül, hibátlan teljesítménnyel vezetik a csoportot és vélhetően meg is nyerik majd azt. A Real Madrid nem bízott a véletlenre semmit a Galatasaray ellen, szűk negyedóra után már három góllal vezetett a királyi gárda, a lefújásig pedig még ugyanennyi gólt rámolt a török kapuba. Ezzel a sikerrel már ötpontos előnye van a spanyol csapatnak a harmadik helyezett Brugge csapatával szemben, így vélhetően a másik továbbjutó kiléte sem kérdéses. Az egyetlen érdemi talány az EL hely megszerzése, amit a belga és a török csapat fog majd eldönteni egymás között.

PSGClub Brugge1 – 0
Real MadridGalatasaray6 – 0

A B-csoport forgatókönyve kísértetiesen hasonlít az előbbire, a Bayern negyedik győzelmét aratva – ezúttal az Olympiakost verték 2-0-ra hazai pályán a bajorok – már biztos továbbjutó és akárcsak a PSG-nek, a németeknek is ötpontos az előnye a csoport élén. A Tottenham még a listavezetőnél is magabiztosabb győzelmet (4-0) aratott a Crvena zvezda otthonában, így négy ponttal leszakította magáról szerb ellenfelét. Az egyetlen kérdés úgy tűnik itt is az EL hely megszerzése lesz. A görögök egy ponttal, a szerbek hárommal állnak, kettejük rangadójára pedig Pireuszban kerül majd sor az utolsó körben.

Bayern MünchenOlympiakos2 – 0
Crvena zvezdaTottenham Hotspur0 – 4

A C-csoportban botlott az élen álló Manchester City, ráadásul a sereghajtó Atalanta otthonában végeztek 1-1-re a felek. Ezzel a döntetlennel nemcsak az olaszok szerezték meg az első pontjukat a BL-ben, de a City biztos továbbjutása is eltolódott, ugyanis a Dinamo Zagreb és a Sahtar Donyeck egy őrült mérkőzésen osztozott meg végül a pontokon. A horvátok a 93. percben még két góllal vezettek, ám az ukrán csapat ekkor szépített, majd a 98. percben büntetőből egyenlített az egyébként két kiállítást is hozó meccsen. Így a Citynek jelenleg 10 pontja van, őket követi a Dinamo és a Sahtar 5-5 ponttal és mivel a két előbbi csapat már nem játszik egymással, matematikailag még mindkettő megelőzheti Guardiola csapatát.

AtalantaManchester City1 – 1
Dinamo ZagrebSahtar Donyeck3 – 3

A D-csoportban ismét nagyon sokáig úgy tűnt, hogy a Lokomotiv Moszkva pontot tud lopni a Juventustól. Ezúttal egészen a 93. percig 1-1-es döntetlenre álltak a felek, ám helyett, hogy a nagy gólhelyzeteket kidolgozó oroszok fordították volna maguk javára a találkozót, jött Douglas Costa a zebráktól és szép egyéni akció végén sokkolta a hazai közönséget. A Juventussal pedig csak eddig volt képes lépést tartani az Atletico Madrid, Diego Simeone csapata ugyanis kiábrándító játékkal körítve szenvedett vereséget (2-1) a Leverkusen otthonában. Noha Morata révén a 95. percben még ziccere volt az egyenlítésre a matracosoknak, az összképet tekintve nem érdemeltek pontot a madridiak. Az olaszok 10 ponttal vezetnek és már biztos továbbjutók, második az Atletico 7 ponttal, őket követi a Lokomotiv és a Leverkusen 3-3 egységgel.

Pásztor Zsolt

Pásztor Zsolt vagyok, diplomámat a BGF Kommunikáció és médiatudomány szakán szereztem. A labdarúgást édesapámnak köszönhetően szerettem meg és most már évtizedes távlatokban beszélhetünk erről a kapcsolatról. Egybekötve a tanulmányaim során, az írásról szerzett tapasztalataimat és a foci szeretetét, született meg anno az elhatározás, hogy blog formájában igyekszem majd néhány gondolatot átadni. Elsősorban a spanyol és a magyar foci követője vagyok, tehát a bejegyzéseim főként ezekben a témakörökben lesznek közzé téve.