Bajnokok Ligája – Csoportkör, 4. forduló
BL,kupák, válogatottak

Egyes csapatoknak négy kör is elég volt, hogy biztosítsák továbbjutásukat a BL playoff körébe és akadnak olyanok is, akiknek ennyi idő alatt elszállt minden reményük. Parázs csaták, újabb kiütések, ez volt az elitliga 4. fordulója! Football Factor, Bajnokok Ligája összefoglaló!

Az E-csoportban a Bayern München ismét kitömte a Benficát és egyúttal kvalifikálta magát a kieséses szakaszba. A portugálok a két héttel ezelőtti 0-4 után most egy ötössel (amiből Lewandowski egymaga hármat vállalt) a zsákban mentek haza, igaz kellően pozitív szemlélettel ebben a mérkőzésben is megtalálhatják a szépet Jesus Jorge fiai, ugyanis ha megszorongatni nem is sikerült a bajor házigazdát, a két szerzett góllal legalább elrontották a németek eddig makulátlan mérlegét. A csoport másik találkozóján Ukrajnában a Barcelona keserves, de annál fontosabb három pontot gyűjtött be Ansu Fati 70. percben szerzett találatával, így a katalánok felkapaszkodtak a továbbjutást érő második helyre.

Bayern MünchenBenfica5 : 2
Dinamo KijevFC Barcelona0 : 1

Az F-csoport rangadóján a Manchester United ismét kiénekelte a sajtot az Atalanta szájából. Noha, most kisebb falatot hasítottak az angolok, hiszen a győzelmet ezúttal nem sikerült megszerezniük, ám Ronaldo 91. percben szerzett egyenlítő találata így is kellőképp fájó ütést vitt be az olaszoknak. Mivel a Villarreal simán verte hazai pályán a Young Boyst, így feljött a második helyre (azonos pontszámmal mint a United és két egységgel megelőzve az Atalantát) és szorosra rázta össze a feleket, biztosítva ezzel az izgalmas folytatást.

AtalantaManchester United2 : 2
VillarrealYoung Boys2 : 0

A G-csoportban életmentő győzelmet aratott a Lille – legalábbis átmenetileg – a Sevilla otthonában. Az andalúzok a három döntetlen után így nemhogy előrébb lépni nem tudtak, de a vereséggel a csoport utolsó helyére süllyedtek. Kellett ehhez persze az is, hogy a Wolfsburg két döntetlen és egy vereség után hazai pályán legyűrje a listavezető Salzburgot. Veresége ellenére továbbra is vezeti a kvartettet az osztrák csapat 7 ponttal, mögöttük 5-5 egységgel áll a Lille és a Wolfsburg, hátul 3 ponttal kullog a Sevilla, ám helyzetük egyelőre még nem kilátástalan.

SevillaLille1 : 2
WolfsburgSalzburg2 : 1

A Juventus személyében szintén továbbjutót nevezhetünk meg a fordulót követően. A H-csoportban a zebrák gálázva verték a Zenitet, amely csak egy öngóllal (Bonucci) és egy utolsó utáni percben szerzett Azmoun találattal tudta vállalhatóra kozmetikázni az elért eredményt. A Chelsea nagyon szűk egygólos győzelmet aratott Malmöben és bár matematikai esélye még van lemaradni a playoffról a címvédőnek, ennek a forgatókönyvnek komolyan vehető realitása nincs. Ellenben a csoportelsőségért még igenis küzdhetnek a londoni kékek, ehhez azonban vélhetően le kell majd gyűrniük hazai pályán a listavezetőt, míg az orosz esélyek inkább a harmadik hely megszerzésére szólnak.

JuventusZenit4 : 2
MalmöChelsea0 : 1

Noha a PSG a csoportkör második fordulójában rangadót tudott nyerni a Manchester City ellen az A-csoportban, az ott összeszedett lépéselőny négy kör után el is olvadt, köszönhetően annak, hogy a francia sztárcsapat a Brugge elleni döntetlent követően az eddig pont nélkül álló Leipziggel is remizett. A botlást köszönte szépen Pep Guardiola csapata, amely nem hibázott ezúttal sem, a legutóbbi 5-1-es sikert követően, ezúttal 4-1-re diadalmaskodott a csoport belga résztvevője felett és vette át a kvartett vezetését.

RB LeipzigPSG2 : 2
Manchester CityClub Brugge4 : 1

Az e heti játéknapok legpikánsabb találkozóját a B-csoportban az Atletico Madrid liverpooli vendégjátéka szolgáltatta. Hasonlóan a két héttel ezelőttihez, Jürgen Klopp csapata most is két gyors góllal gázolt bele Diego Simeone elképzeléseibe, ám ezúttal a spanyol csapat képtelen volt felállni a pofonokból, ráadásul csak úgy, mint legutóbb, ismét emberhátrányban kellett lejátssza a találkozó nagy részét, amely végül hízelgően kis különbségű, ám annál simább vereséget jelentett számára. Az AC Milán továbbra is nagyon nehéz helyzetben van, de a Porto ellen hazai pályán elért döntetlennel egyrészt megszerezte első pontját az olasz csapat, másrészt talán még belekapaszkodott az utolsó szalmaszálba és esélyt adott magának egy esetleges (bravúr) továbbjutásra.

LiverpoolAtletico Madrid2 : 0
AC MilanFC Porto1 : 1

A C-csoport egészen kikristályosodott négy fordulót követően, a képlet egyszerűnek tűnik. Miután az Ajax Dortmundban is magabiztos győzelmet tudott aratni, 12 pontjával továbbjutónak mondhatja magát. A Besiktas négy vereségével szinte egész biztos a kvartett kiesőjévé válik, így az egyetlen érdemi kérdés az maradt, hogy a jelenleg egyaránt 6-6 ponttal álló Dortmund és Sporting közül melyik együttes lesz a befutó? A németek hazai pályán már legyűrték a portugálokat (1-0) és az Ajaxxal sem játszanak már, ám ez még közel sem garancia arra, hogy Marco Reusék örülhetnek majd a végén…

Borussia DortmundAjax1 : 3
Sporting CPBesiktas4 : 0

A D-csoportban a Real Madrid közel sem magabiztos játékkal, de felülmúlta a Sahtar Donyecket, ez a győzelem pedig továbbra is a négyes élén tartotta a királyi gárdát és egyúttal a kiesés szélére sodorta az ukrán csapatot, amely egy pontjával már csak némi csodával érhet oda az EL-t érő harmadik helyre. Az Internazionale magabiztos győzelmet aratott a Sheriff Tiraspol otthonában és ezzel egy ponttal megelőzte a moldáv együttest, mely hat egységének köszönhetően még mindig közel áll a bravúrhoz, ami esetükben a csoport harmadik helye lenne. De persze csoda történhet még az újonccal is, ami akár továbbjutást is érhet…

Pásztor Zsolt

Pásztor Zsolt vagyok, diplomámat a BGF Kommunikáció és médiatudomány szakán szereztem. A labdarúgást édesapámnak köszönhetően szerettem meg és most már évtizedes távlatokban beszélhetünk erről a kapcsolatról. Egybekötve a tanulmányaim során, az írásról szerzett tapasztalataimat és a foci szeretetét, született meg anno az elhatározás, hogy blog formájában igyekszem majd néhány gondolatot átadni. Elsősorban a spanyol és a magyar foci követője vagyok, tehát a bejegyzéseim főként ezekben a témakörökben lesznek közzé téve.