Az Arsenal és a Chelsea is rangadót nyert a hétvégén! – fordulóösszegző
Olasz/Angol/Német foci

A Premier Leauge 27. fordulójában az Arsenal és a Chelsea is rangadót nyert. A londoni kékek a városi rivális Tottenhamet míg az ágyúsok a liverpooli kékeket győztek le egy góllal.

Pikáns londoni derbivel indult a 27. forduló: a Premier League-ben négyes nyeretlenségi szériában lévő, de még a 4., BL-indulást érő helyen álló Chelsea a hármas győzelmi sorozatot futó, a tabellán csupán egyetlen ponttal mögötte elhelyezkedő Tottenham Hotspurt fogadta – azaz José Mourinho ezúttal a Spurs kispadján tért vissza korábbi sikerei helyszínére, a Stamford Bridge-re.

Hiányzók mind a két oldalon voltak, Frank Lampard N’Golo Kanté mellett Christian Pulisicre és Callum Hudson-Odoira sem számíthatott, míg a Tottenhamnél Harry Kane, Szon Hung Min, Moussa Sissoko és Juan Foyth nem volt bevethető állapotban.

A mérkőzés a várakozásoknak megfelelően magas színvonalon, helyzetekkel kezdődött: Lucas Moura lövése után Willy Caballerónak, Mason Mount kísérlete után Hugo Llorisnak kellett védenie. A gólra sem kellett sokat várni, egy kisebb tűzijáték után Lampard csapata szerzett vezetést: először Olivier Giroud lövését védte lábbal honfitársa, a kipattanóból Ross Barkley a kapufát találta el, végül ismét a francia csatár próbálkozott, ballábas lövése után már a bal alsó sarokban kötött ki a labda. 1–0

A folytatásban kicsit visszább vettek a tempóból a csapatok, ám helyzetekből így sem volt hiány: Marcos Alonso kevéssel tévesztett célt, majd Azpilicueta blokkolta Lucas Moura közeli lövését, a szögletet követően Caballero védte Davinson Sánchez fejesét, így újabb gól nem esett az első félidőben.

A fordulás után szinte azonnal újabb gólt szerzett a Chelsea: a 48. percben egy tetszetős támadás végén Marcos Alonso védhetetlenül lőtte ki 17 méterről a bal alsó sarkot. 2–0

Chelsea–Tottenham Hotspur 2–1

Gólszerzők: Giroud 15., Marcos Alonso 48., ill. Rüdiger 89. – öngól

A folytatásban Mourinho hiába küldte pályára Lamellát és Allit is, a Tottenham csak elvétve tudott a hazai alakulat kapuja előtt veszélyt okozni, miközben a Chelsea előtt több nagy lehetőség is adódott: a Giroud-t váltó Abraham közeli próbálkozása után Lloris mutatott be bravúrt, majd Alonso remek szabadrúgása után a léc segítette ki a vendégeket.

A 89. percben aztán a szépítés összejött a vendégeknek, Lucas Moura indítása után Lamela próbálta megjátszani a labdát, amely Antonio Rüdigerről a saját kapujába pattant. 2–1

Az Európa-ligában csütörtökön triplázó Diogo Jota a Premier League-ben is folytatta szárnyalását. Ezúttal 30 perc alatt két gólt szerzett, mind a kettőt az ötös magasságából, klasszikus centereket megszégyenítő helyezkedéssel és labdakezeléssel (2–0). A Norwich sorsa a meccsen ezzel gyakorlatilag megpecsételődött. Ha bármiben is reménykedett volna a sereghajtó, az 50. percben jött Raúl Jiménez, aki beállította a 3–0-s végeredményt.

A mexikói csatár a 12. gólját szerezte az idényben – úgy, hogy egyik találata sem elsőként született az adott mérkőzésen. Jota teljesítményében is meghatározó a tizenkettes szám: a legutóbbi 12 tétmérkőzésén már 10 gólnál jár.

Wolverhampton Wanderers–Norwich City 3–0

Gólszerzők: Diogo Jota 19., 30., Jiménez 50.

A Manchester United sem adta alább a szintén a kiesés ellen harcoló, ám december második felében és január első felében kifejezetten jó formát mutató – többek között hazai pályán az MU-t is legyőző – Watford ellen. A vendégcsapat 42 percen át bírta a nyomást, ekkor Bruno Fernandes tizenegyesből vette be Ben Foster kapuját (1–0).

A második játékrészben Anthony Martial látványos góllal duplázta meg a hazai előnyt, végül Mason Greenwood állította be a 3–0-s végeredményt.

Martiallal 2017 szeptembere óta először fordult elő, hogy zsinórban három tétmérkőzésen is gólt tudott szerezni.

Manchester United–Watford 3–0

Gólszerzők: Bruno Fernandes 42. – 11-esből, Martial 58., Greenwood 75.

Remek mérkőzést játszott az Arsenal és az Everton, melyen a vendég liverpooliak már az első percben megszerezték a vezetést: egy jobb oldali szabadrúgást követően David Luizról pattant fel a labda, amit Dominic Calvert-Lewin ollózó mozdulattal lőtt a kapuba. (0–1)

Az Arsenal azonban a 33. percre már fordított is. Előbb Eddie Nketiah belsőzte a labdát felugorva a hálóba (1–1)  Bukayo Saka passzából, majd a meccs első góljánál hibázó David Luiz a félpályáról adott gólpasszt az üresen kilépő Pierre-Emerick Aubameyangnak (2–1). Az első félidő végén öt percet hosszabbított a játékvezető és a hosszabbítás 4. percében Richarlison kotorta a labdát közelről a gólvonalon túlra (2–2).

A második félidő úgy kezdődött, ahogy az első, csak most nem az Everton szerzett gólt, hanem az Arsenal: Aubameyang ezúttal tíz méterről fejjel volt eredményes Nicolas Pépé beadásából, mint később kiderült, ezzel a végeredményt is beállította. (3–2).

Aubameyang a duplájának köszönhetően 17 találatnál jár ebben az idényben a Premier League-ben, holtversenyben vezeti a góllövőlistát a Leicester csatárával, Jamie Vardyval. A londoniak pedig a 3–2-es sikerükkel megelőzték az Evertont a tabellán.

Arsenal–Everton 3–2

Gólszerzők: Nketiah 27., Aubameyang 33. és 46., ill. Calvert-Lewin 1., Richarlison 45+4.

Forrás: nemzetisport.hu