A szenteket is felnégyelte a Liverpool, újra győzött az Arsenal!
Olasz/Angol/Német foci

Az angol Premier Leauge 13. fordulójának szombat játéknapján a Liverpool és az Arsenal is sima győzelmet aratott hazai pályán.

Az Arsenal sohasem kapott még ki hazai pályán olyan ellenféltől a Premier League-ben, amely a táblázat utolsó helyén kezdte meg az adott fordulót: az észak-londoniak az előző nyolc ilyen meccset egyaránt megnyerték, 23–2-es összesített gólkülönbséggel (a teljes mérleg tizenöt győzelem és hat döntetlen).

Mikel Arteta alakulata a továbbra is nyeretlen Newcastle ellen igyekezett javítani a Liverpooltól elszenvedett súlyos vereséget követően, és az első negyedóra tapogatózó játéka után jöttek is a gólszerzési lehetőségek: Bukayo Saka egy remek indítás után lőtt becsúszva nem sokkal a rövid sarok mellé, majd a kezdőcsapatba visszakerülő Martin Ödegaard szabadrúgását szedte ki Martin Dúbravka.

A vendégek neve mellé egyetlen említésre méltó helyzetet jegyezhettünk fel, abból viszont majdnem gól lett: Jonjo Shelvey távoli lövését óriási bravúrral tolta a lécre Aaron Ramsdale.

Az első félidő legnagyobb lehetősége mégsem ez volt, ugyanis néhány perccel a szünet előtt Emile Smith Rowe fejesét Pierre-Emerick Aubameyang elé ütötte Dúbravka, a gaboni azonban két méterről csak a kapufát találta el.

A közel nyolcvanszázalékos labdabirtoklást jegyző és helyzetek sokaságát kialakító Arsenal a második játékrészben, az 56. percben törte meg a jeget, nem is akármilyen góllal. Smith Rowe, Nuno Tavares és Saka összjátékának végén utóbbi került helyzetbe, és precízen kilőtte a bal alsó sarkot (1–0).

Az angol válogatott futballistát nem sokkal a gólja után sérülés miatt le kellett cserélni, ez azonban nem törte meg az Arsenal lendületét, amely az éppen Saka helyére beálló Gabriel Martinelli révén megduplázta az előnyét: Tomijaszu Takehiro ívelt a védelem mögé, a brazil pedig szép mozdulattal a kapu jobb oldalába helyezett (2–0).

A folytatásban nem született gól, vagyis az Arsenal győzelemmel hangolt a jövő heti, Manchester United elleni bajnokira.

Arsenal – Newcastle United 2-0 (0-0)

Emirates, London, v.: 59 886 néző, v.: Attwell

Gólszerzők: Saka (56.), Martinelli (66.)

A Liverpool rendkívül könnyedén, 4-0-ra nyert a vendég Southampton ellen az angol labdarúgó-bajnokság 13. fordulójának szombati játéknapján. Mivel a Crystal Palace 2-1-re kikapott otthon az Aston Villától – amely Steven Gerrard vezetőedző irányításával második mérkőzésén is diadalmaskodott -, már csak a Liverpool veretlen hazai pályán a Premier League-ben.

Alaposan bekezdett a Liverpool a Southampton ellen: Robertson és Mané összjátéka után előbbi tette középre a labdát, amit az ötösnél érkező Diogo Jota lőtt becsúszva a kapuba (1–0). A Liverpool 2019 októbere óta a leggyorsabb gólját szerezte a PL-ben – és összességében a leggyorsabbat a jelenlegi idényben –, akkor 15 másodperc kellett a Brighton ellen, most 97.

Bő tíz perccel később Mané fejes góljánál lest jelzett a VAR, ez azonban csak elodázta a liverpooli találatot. Pontosabban találatokat, mert Diogo Jota újabb gólja után néhány perccel Thiago Alcantara szép csel után ellőtt labdája megpattant, így utat talált McCarthy kapujába (3–0).

A második félidőben csökkent az addig látott óriási hazai fölény, de azért így sem kellett sokat várni a negyedik gólra: jobbról érkező szöglet után Virgil van Dijk lőtt a tizenegyespontról a kapuba, beállítva a végeredményt (4–0). A sarokrúgást elvégző Alexander-Arnold (23 éves és 51 napos) a 40. gólpasszát adta az angol élvonalban, nála fiatalabban csak Rooney (22 évesen és 200 naposan) és Fabregas (21 évesen és 188 naposan) jutott el eddig a számig.

A gólzáporos liverpooli siker mellett érdemes kiemelni, hogy a góllövőlista élmezőnyét kisajátító Mohamed Szalah (11), Diogo Jota (7), Sadio Mané (7) triónál csak a Chelsea (és természetesen a Liverpool) szerzett több gólt a bajnokságban.