A 7. forduló “leg”-jei – NB1-es összefoglaló
Magyar foci

Az NB1 2020-2021-es szezonjában is jelentkezünk az „Leg”-ekkel, azaz a tavalyihoz hasonló formában számolunk be minden elmúlt NB1-es fordulóról a Football Factor Blogon. A már az előző szezonban megszokott 6 kategóriában minden forduló után győztest hirdetünk: ezek a legszebb gól, a legjobb játékos, a legjobb meccs, a leglátogatottabb meccs, a forduló legjobb edzője, valamint a legnagyobb meglepetés.

A 7. forduló jelentős változásokat hozott a tabellán: a Ferencváros, amely egyes csapatoknál eggyel, másoknál két mérkőzéssel játszott kevesebbet, a Kisvárda legyőzésével élre ugrott, és már a Barcelona elleni BL-meccsre készülhet. Ez persze annak is köszönhető, hogy a Fehérvár nem tudott nyerni a Honvéd ellen (sőt, mínusz kettőről kellett, hogy felálljon). Továbbra is hasít Bognár Györggyel a Paks, amely már harmadik a tabellán, újabb győzelmet könyvelhetett el a Budafok, az MTK újra győzött, a DVTK viszont továbbra is gödörben van. Fordulóösszefoglaló, azaz a „Leg”-ek következik!

A forduló legszebb gólja:

Ivan Petrjak csereként beállva lőtte meg a forduló találatát a MOL Fehérvár – Budapest Honvéd találkozón. A találat egyébként nemcsak szemet gyönyörködtető volt, hanem fontos is: ezzel mentett pontot a székesfehérvári csapat Bódog Tamás együttese ellen, úgy, hogy már kettővel is mentek a kispestiek.

Az ukrán szélső gólja a 67. percben született, 3 perccel azután, hogy a beadásából Nego meglőtte az első Vidi-gólt. Kamberen pattant meg egy fehérvári lövés, ezután került Petrjakhoz a játékszer, ő még megigazította, majd jó 18-19 méterről a kapu bal felső sarkába bombázott. Szép tekerés volt, annak ellenére, hogy távoli volt a lövés, esélye sem volt a kapusnak.

A forduló legjobb játékosa:

Gera Dániel kulcsszerepet játszott abban, hogy az MTK több vereség után újra vissza tudott találni a győztes útra, méghozzá az eddig igen jól teljesítő Puskás Akadémia ellen. A csapatkapitányi karszalagot is viselő támadó 88 percet töltött a pályán, lőtt egy gólt és adott egy gólpasszt.

A fent említett tényeken kívül azt is rögzítenünk kell, hogy remekül futballozott, mondhatni vezére volt csapatának. Ezt mi sem támasztja alá jobban, minthogy övé lett a fordulóban a harmadik legmagasabb Instat-index (305).

A forduló legjobb meccse:

Bognár György kinevezése óta szárnyal a Paks, ezúttal a Zalaegerszeg fektette két vállra, ráadásul hátrányból fordított. A találkozó egyébként izgalmas és fordulatos volt, külön pikantériát adott neki Böde Dániel és Könyves Norbert párharca – az ex-ferencvárosi csatárról a későbbiekben még lesz szó, most maradjunk a meccsnél – merthogy ez volt a Football Factor Blognál a forduló legjobb mérkőzése.

A vezetést – ki más – Könyves Norbert szerezte meg a zalaiaknak, a 25 percben. A válogatottban az előző héten bemutatkozó támadó egy szabadrúgást követően talált a kapuba. Balogh Balázs góljával még a szünet előtt egyenlített a Paks, majd nem sokkal a fordulás után Hahn találatával a vezetést is megszerezte. A 75. percben újra Hahn János következett, aki a második góljával végleg eldöntötte a három pont sorsát. A tolnaiak pedig ezzel felugrottak a dobogó alsó fokára.

A forduló leglátogatottabb meccse:

Nem szokványos esemény, de a legtöbb nézőt Kisvárdán regisztrálták: egészen pontosan 3122-en láthatták, hogy Supka Attila együttese vereséget szenved Sergei Rebrov csapatától. Nyilvánvalóan nem volt véletlen az ilyen mértékű érdeklődés: az FTC a nyírségi meccsel hangolt a Barcelona elleni Bajnokok Ligája-találkozóra.

A forduló legjobb edzője:

Michel Boris együttese, az MTK három vereség után győzött ismét, ráadásul nem is akármilyen játékkal. A német edzőnek nem lehetett könnyű dolog egy gödörben lévő, viszonylag fiatal csapatot (érdekesség ezzel kapcsolatban, hogy most is debütált egy fiatal, 16 éves játékos, Biben Barnabás) egy ilyen rossz sorozat után felrázni, de elég jól sikerült neki megoldania a feladatot.

Nemcsak, hogy legyőzték az egyébként a Fradinak is igencsak jól ellenálló Puskást, hanem tették ezt idegenben, hármat rúgva, egyet se kapva. Ráadásul a játékra se nagyon lehet panaszuk a kék-fehér szimpatizánsoknak, már-már az idény elején mutatottat idézte. Tovább fokozza Boris érdemeit, hogy a szünet alatt egy új játékrendszert gyakoroltatott be, amely jelesre vizsgázott éles helyzetben. Nem érdemtelenül lett tehát – az idényben másodszorra – a forduló szakvezetője a német tréner.

A forduló legnagyobb meglepetése:

Ugyan a fordulót megelőzően már utalt rá Böde Dániel, ennek ellenére mindenképpen a meglepetés kategóriájába tartozik, hogy az NB1-ben 132 gólnál járó 33 éves csatár a Zalaegerszeg ellen belső védőt játszott. Feladatát jól megoldotta, a Paks egyetlen gólt kapott csak, de hármat rúgott, így legyőzte a ZTE-t.

Saját bevallása szerint ez a „korral jár”, hogy egyre hátrébb kerül: az előző mérkőzésen a középpálya közepén kapott helyet Bognár Györgytől, igaz, pályafutása elején itt kezdett, majd most még egy sorral hátrébb szorult. Vajon a következő meccsen a kapuban is kipróbálja magát az aranyköpéseiről is ismert 25-szörös válogatott közönségkedvenc?

Kovács Gergő

Kovács Gergő Péternek hívnak, 18 éves vagyok, jelenleg a BME-n tanulok villamosmérnöknek. Nagyjából 4 éve kezdtem el blogírással foglalkozni, az általam létrehozott Magyar Foci Blogot is azóta szerkesztem. Cikkeimet a Football Factor Blogon főként szakmai témákban írom, de célközönségemnek az egész magyar futballtársadalmat tekintem: írásaim között a szakemberek mellett a szurkolók is megtalálhatják a számukra hasznos tartalmakat.