A 6. forduló “leg”-jei – NB1-es összefoglaló
Magyar foci

Az NB1 2020-2021-es szezonjában is jelentkezünk az „Leg”-ekkel, azaz a tavalyihoz hasonló formában számolunk be minden elmúlt NB1-es fordulóról a Football Factor Blogon. A már az előző szezonban megszokott 6 kategóriában minden forduló után győztest hirdetünk: ezek a legszebb gól, a legjobb játékos, a legjobb meccs, a leglátogatottabb meccs, a forduló legjobb edzője, valamint a legnagyobb meglepetés.

Minden csapat lőtt gólt az OTP Bank Liga 6. fordulójában, és két mérkőzésen is 6 gólt láthatott a közönség. Végre teljes volt a forduló, azaz mind a 12 csapat pályára lépett, igaz, most ismét egy kisebb leállás következik a bajnokságban a válogatott szünet miatt. Az MTK továbbra sem találja az idény elején mutatott formáját, Bognár György csapata ismét győzelemnek örülhetett, a tabellán pedig élre állt a két „nagyágyú”, a Fehérvár és a Ferencváros. Következzen a forduló összefoglalója, a „Leg”-ek!

A forduló legszebb gólja:

Voltak szép találatok a fordulóban, szerencsére sok gól közül lehetett válogatni. A legszebb végül 19 éves Skribek Alen találata lett, aki az MTK kapuját vette be már a találkozó 3. percében – ez volt a forduló legelső gólja.

Éppen csak, hogy elkezdődött a meccs, amikor az MTK védője, Herrera középre, igen rossz helyre fejelt ki egy budafoki oldalról érkező szabadrúgást, amire Skribek érkezett, és 19-20 méterről, kapásból Mijatovics kapus hálójába lőtt. Gyönyörű volt, ahogy le tudta szorítani a fiatal játékos, a kapus hiába vetődött, a labda pont felpattant előtte, így az végül a jobb alsó sarokban kötött ki.

A forduló legjobb játékosa:

Nehéz volt egyvalakit is kiemelni a fordulóból, kiemelkedően jó egyéni teljesítményről nem igazán lehet a hétvégi meccsek alapján beszámolni. Ám a Football Factor Blogon mindig találunk valakit, akiről a forduló legjobbjaként lehet beszélni, és most sem lesz ez másként: ezúttal ez a valaki nem más, mint Budu Zivzivadze.

A Fehérvár 3. gólját ő lőtte, a 4.-hez ő adta a gólpasszt, és egyébként egészen a 74. perces lecseréléséig a csapata egyik legtöbbet vállaló tagja volt, nem egy nagy helyzete volt már az első félidőben is. Úgy tűnik, kezdi felvenni a fonalat a grúz csatár a Vidiben, és Armin Hodzic távoztával még több szerephez juthat – ráadásul úgy tűnik, Nikolicsnak is méltó konkurenciája.

A forduló legjobb meccse:

Igencsak kijárt már egy jó Fehérvár – Újpest meccs a párosítás kedvelőinek, ugyanis az utóbbi időben nem éppen a magas színvonal jellemezte e két csapat összecsapásait. Most viszont igen jó mérkőzést játszott egymással a két gárda, olyannyira, hogy rögtön a forduló legjobbja is lett a Football Factor Blognál.

Főként az utolsó fél óra volt izgalmas és érdekes, a Fehérvár 10 perc alatt 4-et rámolt be a vendégek kapujába: az 58. percben Stopira fejelt gólt, a 61.-ben Funsho használt ki egy ziccert, a 66.-ban Zivzivadze talált be, a 68. minutumban pedig Nikolov lőtt a kapuba egy szép csel után. A hajrában aztán Ristevski öngólja tovább rontotta az Újpest helyzetét (na nem mintha nem dőlt el volna már addigra a meccs), így Beridze gólja a 92. percben csak a becsületgólja volt a lila-fehéreknek.

A forduló leglátogatottabb meccse:

A Bajnokok Ligájába a héten bejutó Ferencvárosra voltak kíváncsiak a legtöbben: 8759-en figyelték a Groupama Arénában, hogy a zöld-fehérek hátrányból fordítva, egy jó iramú mérkőzésen 2-1-es arányban fektetik két vállra a Puskás Akadémiát.

A forduló legjobb edzője:

Márton Gábor nem hagyta, hogy csapata játékára rányomja a bélyegét a hétközi kupakudarc, ellentmondást nem tűrő támadójátékkal rukkolt ki az Újpest ellen, így ő a forduló legjobb edzője.

Márton a kissé nehéz kezdet után úgy tűnik kezdi felvenni a ritmust Fehérváron, az Európa-ligában ugyan nem sikerült jól a playoff mérkőzés a Standard Liege ellen, de abszolút megvolt az esélyük főtáblára jutni, a bajnokságban pedig egy meccsel kevesebbet játszva is élre álltak (igaz, a Fradi kettővel még náluk is eggyel kevesebbet játszott), ami pedig különösen feltűnő, hogy nagyon olajozott eddig a Vidi támadójátéka, az Újpest ellen különösen az volt, de beszédes, hogy az eddigi 5 meccsükön 16 gólt rúgtak, ami több, mint 3-as átlag. Ez igen szép, ha így folytatják, minden esélyük meglesz arra, hogy letaszítsák a trónról a címvédő Ferencvárost.

A forduló legnagyobb meglepetése:

A Mezőkövesd – nevezetesen Kuttor Attila vezetőedző – már a Kisvárda elleni találkozó 18. percében kapus cserélt, és nem sérülés, hanem taktikai okok miatt – ez mindenképpen elég ahhoz, hogy a forduló meglepetése legyen. Mert azért valljuk be őszintén, ilyen nem sokszor szokott előfordulni profi futballban, pláne nem első osztályú mérkőzésen, egy „átlagos” bajnokin, Kuttor viszont mégis meglépte.

A Mezőkövesd az 5. és a 14. percben is gólt kapott, így alig negyed óra elteltével már kettővel mentek a vendégek, ekkor szánta rá magát a mester a cserére: a kezdőkapus Ryabenkot Szappanos váltotta. A két kisvárdai gólban ugyan valóban benne volt a nem túl magabiztos Ryabenko, azonban a végeredményen a kapuscsere nem igen változtatott: a 90. percben még szépíteni tudott a hazai csapat, az egyenlítés azonban nem jött össze nekik. Valahogy viszont van egy olyan érzésünk, hogy nem Ryabenko fogja a következő meccsen a matyóföldi kaput védeni…

Kovács Gergő

Kovács Gergő Péternek hívnak, 18 éves vagyok, jelenleg a BME-n tanulok villamosmérnöknek. Nagyjából 4 éve kezdtem el blogírással foglalkozni, az általam létrehozott Magyar Foci Blogot is azóta szerkesztem. Cikkeimet a Football Factor Blogon főként szakmai témákban írom, de célközönségemnek az egész magyar futballtársadalmat tekintem: írásaim között a szakemberek mellett a szurkolók is megtalálhatják a számukra hasznos tartalmakat.