A 33. forduló “leg”-jei – NB1-es összefoglaló
Magyar foci

Az NB1 2020-2021-es szezonjának utolsó fordulóiban is jelentkezünk az „Leg”-ekkel, azaz a tavalyi szezonhoz és az eddiekhez hasonló formában számolunk be minden elmúlt NB1-es fordulóról a Football Factor Blogon. A már megszokott 6 kategóriában minden forduló után győztest hirdetünk: ezek a legszebb gól, a legjobb játékos, a legjobb meccs, a leglátogatottabb meccs, a forduló legjobb edzője, valamint a legnagyobb meglepetés.

Véget ért a bajnokság, lezajlott az NB1 e szezonbeli utolsó, 33. fordulója is. Az egyetlen lényegi kérdés csupán az maradt, hogy ki szerzi meg az ezüstérmet: a Puskás Akadémia végül meg tudta őrizni második helyét a tabellán azzal, hogy kiütötte a Budafokot. Ugyan a Fehérvár is nagy arányban győzött a Diósgyőr ellen, ez csak a bronzra volt elég Szabics Imrééknek. Volt még egy méretes kiütés a fordulóban, a Mezőkövesd 5-1-re győzte le a jó szezonkezdet ellenére így végül a tabella hátsó felében végző MTK-t. A matematikailag még a harmadik helyre is esélyes Paks végül egy elég csúnya zakóba szaladt bele a Kisvárda ellen, a Ferencváros pedig a Honvéd elleni győzelemmel zárta a bajnokságot, majd át is vette az aranyérmeket nem sokkal később, de már a saját stadionjában. A forduló leggólgazdagabb meccsét az Újpest – Zalaegerszeg találkozó szolgáltatta, ahol a friss kupagyőztes negyedik kerületiek 5-4-re győzték le a Zetét. A szezon utolsó fordulóösszefoglalója, azaz az utolsó „Leg”-ek következik!

A forduló legszebb gólja:

Szánthó Regő két gólt is szerzett az Újpest ellen, a második gólja volt a szebb – olyannyira, hogy ezt választottuk a forduló találatának.

A 61. percben a Ferencvárostól kölcsönvett játékos állt egy szabadrúgás mögé olyan 20-22 méterre a kaputól, és gyönyörűen emelt a kapu bal felső sarkába, a labda a felsőlécről vágott a gólvonal mögé. Nagyon szép találat volt, és nem az első ilyen a fiatal játékostól.

A forduló legjobb játékosa:

Elég sokan pályáztak erre a címre, számos remek egyéni teljesítmény volt az utolsó fordulóban. A győztes végül a Puskás Akadémia játékosa, Nagy Zsolt lett, aki két góllal és egy gólpasszal járult hozzá az ezüstérmet jelentő, Budafok elleni nagyarányú győzelemhez, csapata legjobbja volt a találkozón.

A válogatott hátvéd egyébként a triplához is nagyon közel járt, egy lövése a kapufát találta el. Az Instat-pontszámokon is meglátszott a jó játéka: a 360-as érték a harmadik helyre volt elég a fordulóban pályára lépő összes játékost tekintve.

A forduló legjobb meccse:

Természetesen az Újpest – ZTE kilenc gólos thrillert választottuk a forduló meccsének, nem is igazán lehetne mást.

A Zalaegerszeg Szánthó Regő góljával szerzett vezetést, de Antonov kettő, Pauljevic egy góljával fordítani tudott az Újpest még az első félidőben. A másodikban aztán egyenlített a ZTE, előbb ismét Szánthó, aztán pedig Koszta volt eredményes. Ristevski góljával azonban nem sokkal később ismét a lila-fehérek vezettek, erre pedig Gergényi tudott válaszolni. A végeredmény a 90. percben alakult ki, amikor is Beridze megszerezte a győztes gólt Michael Oenning együttesének.

A forduló leglátogatottabb meccse:

Érthető módon még mindig nem tolongtak a nézők a lelátókon, így az első helyhez nem is kellett túl sok regisztrált néző: az Új Hidegkuti Nándor Stadionban 1892-en látták, amint a Ferencváros a hajrában fordít, és legyőzi a Budapest Honvédot.

A forduló legjobb edzője:

A Paks remek formában várhatta a Kisvárda elleni találkozót, és bár esélye a harmadik helyre csak elméletben volt, mindenképp a mérkőzés esélyesének számított a Várda ellen. Arra pedig végképp nagyobb tétben mertünk volna fogadni, hogy hiába a szabolcsiak a bajnokság egyik legjobban védekező alakulata, egynél több paksi gólt is láthatunk majd.

Nos, Supka Attila és csapata máshogy gondolta: a bátor támadójáték, amivel csapata előrukkolt, alighanem meglepte Bognár Györgyöt, így nemhogy a Paks nem rúgott több gólt, hanem ő kapta sorban őket, szám szerint ötöt. Egy gólt persze így tudtak szerezni a zöld mezesek, ez azonban nem sok mindenre volt elég, úgy is mondhatjuk, hogy Supka a Kisvárda védekezését most is remekül megszervezte, ezúttal a bajnokság legjobb támadó csapata ellen.

A forduló legnagyobb meglepetése:

Bár nem a fordulóban történt, mégis szorosan kapcsolódik hozzá: Supka Attilától két nappal a Paks ellen elért nagyarányú, kiváló győzelem után, annak ellenére, hogy az ötödik helyen (!) végzett a Kisvárda, elköszönt a vezetőség, pontosabban nem hosszabbítottak vele szerződést, mégpedig arra hivatkozva, hogy a tréner nem tudná megfelelően beépíteni a fiatalokat a következő szezonban a csapatba.

Igen nagy meglepetés ez, hiszen egyrészt sokan a kiesőhelyekre várták a Kisvárdát, Supka viszont rendesen rácáfolt a kritikusokra, és története legjobb helyezését érte el a Szabolcs megyei csapattal. Ugyan támadójátékban lett volna hova fejlődnie a csapatnak, az kétségtelen, hogy a bajnokság egyik legjobb védekezését rakta össze a korábbi Magyar Kupa-győztes mester a szezon során, a második legkevesebb gólt kapták a bajnok Ferencváros után.

Nyilván az okokat máshol kell keresni, nem a fent említett magyarázatot érdemes alapul venni, de a valódi ok a nyilvánosság előtt titok maradt, így ez mindenképp egy igencsak kurta-furcsa történet lett, és tegyük hozzá, nem az első ilyen a Kisvárda közelmúltja során.

Kovács Gergő

Kovács Gergő Péternek hívnak, 18 éves vagyok, jelenleg a BME-n tanulok villamosmérnöknek. Nagyjából 4 éve kezdtem el blogírással foglalkozni, az általam létrehozott Magyar Foci Blogot is azóta szerkesztem. Cikkeimet a Football Factor Blogon főként szakmai témákban írom, de célközönségemnek az egész magyar futballtársadalmat tekintem: írásaim között a szakemberek mellett a szurkolók is megtalálhatják a számukra hasznos tartalmakat.